Skip to content

Apie mus

Labas, bičiuli!

Mes – Besočiai – džiaugsmo, nuotykių, kelionių, laimės, įspūdžių, sporto… Labai malonu susipažinti!

Džiugu, jog atradot laiko užsukti į mūsų vedamą tinklaraštį apie šeimos kelionę link finansinės laisvės.

Kas mes?

Mūsų besočių šeimą sudaro du dideli trisdešimtmečiai su pliusu ir du maži bambyzai (rašyta 2022 m.). Vienas iš didelių originalus vilnietis; kitas iš šiaurinės Lietuvos. Dabar gyvename sostinėje nuosavame debt-free name. Turim savo 3 kv. m. daržą ir fantastišką sodą. Tad žirnius, pomidorus, serbernų uogas ir du obuolius per metus skinam nuo savo medžių ir krūmų.

Dirbame protinius darbus ir jau 15 metų skrebinam klaviatūromis. Kaip žiūrkėnai varom tam ratelyje. Todėl noras pabėgt nuo darbo stalo ir ofiso nėra svetimas – kaip ir bėgimo kedai, dviračio šalmas ar chloru kvepiantis baseinas.

Bendrai pavadinčiau mūsų šeimą Europos viduriniosios klasės atstovais. Keliaujam, sportuojam, nueinam į renginius. Bet negyvenam posh gyvenimėlio – mums ir prie akių netinka, ir prie dūšios nelimpa.

Kuo mažiau žinių apie svetimus žmones tuo daugiau suvokimo apie save, savo šeimą, savo vaikus. Gyvenam savo gyvenimą, kuriam jį tokį koks greičiausiai patinka tik mums.

Palyginus su aplinka esam taupūs. Pagal paskutinių 5 metų duomenis taupom nuo 60 – 70 proc. savo pajamų. Vadovaujamės galva ir racionaliai vertinam savo tiek didelius, tiek kasdienius pirkinius.

Apie ką rašom?

Pagrindinės temos, kurias paliesim yra:

  • Pasyvios pajamos
  • Asmeniniai finansai

Nors pasyvias pajamas galim kišti po asmeninių finansų tema, bet mes ją išskiriam, nes tai, mūsų galva, bus besočių pamatas, galimybė pasiekti finansinę nepriklausomybę ir ankstyvą pensiją. Po pasyvių pajamų topic’u papuola: NT nuoma, P2P platformos, dividendai (DGI – Dividend Growth Investment), indėlių ar obligacijų palūkanos. Tinka ir kiti elementai, kurie generuoja reguliarų pinigų srautą. Cash flow, baby!

Asmeninių finansų tema, kurią nagrinėsim ženkliai platesnė – biskutuką to, biskutuką ano. Paklibinsim vedybų su kreditais temas. Mokesčių optimizavimo klausimus. Spręsim išlaidų ir pajamų rebusus. Susimąstysim apie vokišką pensiją. ETF’ai, saulės jėgainės, vėjo malūnai ir kitos aktualios temos tik ledkalnio viršūnė.

Kodėl rašom tinklaraštį?

Neturėjom vaikystėj dienoraščių – tai dabar užvedėm. Bet pagrindinės priežastys kelios:

  • Tai puiki disciplinos forma, nuostabus įrankis sekti progresą. Mat jį galas – galbūt regresą?
  • Blog’as gera priemonė susitvarkyti savo šeimos finansų ūkį. Nesinori į viešumą eit susivėlus.
  • Kažkiek gal prisidėsim prie taupymo ir investavimo kultūros plėtros Lietuvos visuomenėje. Visos temos vienaip ar kitaip liečia mus asmeniškai, o įrašai atsiranda iš asmeninių patyrimų.

Didelis, galutinis tikslas – daugiau laiko. Laikas yra tas dalykas ko nenusipirksi Lidl’e ir negausi pas kaimyną kaip Kronenbourg 1664 Blanc. Seni, gal tu Back to the Future nežiūrėjai? Norim laisvės ir laiko sau, savo šeimai plačiąja prasme. O vienintelė galimybė tai turėti yra: mažinti darbo apimtis, išdrįst ateit pas CEO su 4 darbo dienų projektu arba tiesiog pasiekt FIRE (Financial Independence, Retire Early).

Kągi pajudam link tikslo – kas kartu?

P.S. jeigu jau išsilaikei iki šio sakinio – gal susidomėsi dažniau čia užsukti, o kad nepraleistum rašinėlių gali sekti mus Facebook paskyroje arba užsiprenumeruoti naujienlaiškį.

Loading

Mus mini