Skip to content

2022 metų rezultatai

pensijos fondai 2023

Baigės metai. Laikas perbėgti per skaičius ir apibendriti kas nuveikta per metus.

2022 metų rezultatai

Gyvenimas

Priminsiu čia įtraukti namas ir automobilis. Du apčiuopiami ir didelę vertę turintys dalykai, kuriuos savo balanse norim apskaityti. Namas neindeksuojamas, jo kaina palikta kaip savikaina. O tuo tarpu automobilio vertei nustatyti vertinu jo nusidėvėjimą. Kadangi tai nėra likvidūs turtai, o jų rinkos kainos nesužinosi, nebent sugalvosi parduoti, todėl liekam prie savo sukurtos logikos.

Esminis momentas įvykęs praėjusiais metais yra atliktos 9.129 Eur investicijos į saulės jegainę. Dabar turim 11 kW ant stogo ir 8 kW inverterį. Balandį išsikėlėm 8 kW saulės jėgainę, su kuria pasigaminom 6.300 Kwh. O prieš mėnesį užpildėm stogą dar 3 kW jėgaine. 2023 m. metai bus pilni su 11 kW, tad bus įdomu pastebėti skaičius bei generacija. Prie tokio elektros kainos džiazo prabėgusiais metais saulės elektrinė jau daugmaž atidirbo 1/4 pirminės investicijos.

NT

Tai nuomojamas butas. Jo kaina taipogi neindeksuota ir palikta savikaina paprastumo dėlei. Nujaučiu, jog galėčiau dar užmest kokį 20.000 – 30.000 Eur prie jau esamos 91.579 Eur buto įsigyjimo kainos, bet kam to reikia, nesu aš nekilnojamojo turto ekspertas ar vertintojas. Tiesiog iš lempos didint kainą man nekyla ranka.

Buts yra didžiausias mūsų pasyvių pajamų šaltinis. Per metus sugeneravo 6.425 Eur nuomos pajamų prieš mokesčius ir paskolos mokėjimus. Apie nuomos atsiperkamumą ir kitus su butu susijusius klausimu rašėm ČIA.

Pensija

Į II pakopos pensiją įnešiau 2.360 Eur per 2022 m. O jeigu trumpai drūtai, tai 2021 m. gruodį fonde turėjau 17.379 Eur, o 2022 m. gruodį fiksavau 17.072 Eur. Tad nei valstybės parama, nei mano indėlis į II pakopos pensijų fondą nepadengė visų netekimų rinkoje. Faktiškai prabirbinau 2.500 Eur.

Nosies nenukabinu ir toliau kaupiu Swedbank II pakopos pensijų fonde. O kol su nuolaida, tol perkam papigiai.

O va III pakopoj paleidau chlapuškę. Išėjau iš Saugaus pensijų fondo Swedbanke ir perėjau į goindex. Perėjimas pagrįstas skaičiais ir matematika. O išeita iš Saugaus pensijų fondo dėl aukštų administracinių kaštų. Šis išėjimas man kainavo 3.133 Eur – kapitalo priaugis ir GPM lengvatos grąžinimas. Įdomiai čia gavosi. Nors mano tikslas buvo labai paprastas – perkelti lėšas iš vieno fondo į kitą. Nei vienas centas nenugulė mano sąskaitoje. Tai, mano nuomone, taisyklės pereinant iš IGD į tikrąją 3 pensijų pakopa neišdirbtos ir bukos. Kaip ten bebūtų bendroje sumoje į III pakopą įnešiau 1.750 Eur. Gavosi netgi daugiau, negu GPM lengvata apima, bet čia techniniai niuansai.

2021 m. gruodį užbaigiau II ir III pakopos pensijų fonduose turėdamas 37.493 Eur. O 2022 m. gruodis baigėsi bendru 34.510 Eur rezultatus. Jeigu nebūtų niuansų su išėjimu iš Swedbank Saugaus pensijų fondo dabar stovėčiau tame pačiame taške kaip ir prieš metus.

P2P

Šitas frontas yra mūsų antras didžiausias pasyvių pajamų šaltinis. Per metus patikslinus informaciją gavau 2.093 Eur palūkanų. Bet čia tik gražioji P2P pusė. Dabar turiu vėlavimų virš 90 d. iš EstateGuru 1.644 Eur, o iš HeavyFinance 1.422 Eur. Plius apie 200 Eur dar kabaliuoja SAVY teisminių išieškojimų skilty.

Per metus nedariau jokių investicijų šia kryptim, tik investuodavau grįžtančius pinigus. Šiuo metu portfelyje yra virš 27.000 Eur suteiktų paskolų. Detaliau P2P nagrinėjau prieš kelias savaites ČIA.

Kitiems metams, jog kristų bent po 200 Eur kas mėnesį iš palūkanų jau būtų pasiekimas. Bet daug nesitikiu, net čiurikų nelaikau.

VP – vertybiniai popieriai

Šioks toks proveržis įvyko – investuoti į ETF pradėjau per LightYear platformą. Pasirinkau S&P 500 indeksą sekantį ETF’ą CSPX. Kodėl? Nes virino per metus -19 proc.

Perku po vieną ETF’o vienetą kas mėnesį. Brangi rupke – jo kaina apie 400 Eur. Čia investavau 2.444 Eur. Gruodžio 31 dienai buvo likę 2.214 Eur. Rezultatas -230 Eur arba – 9 proc.

Akcijos atrakcijos. Shell Royal Dutch performino per metus paaugęs +987 Eur Be to, per šiuos metus 125 akcijos atnešė 118 Eur dividendų. Kai prieš metus 2021 m. gavau 74 Eur. Pirminė investicija buvo padaryta 2020 m. kovą ir už Shell akcijas sumokėjau 1.488 Eur. Tad mano pirminė 1.488 Eur investicija šiais metais atnešė 8 proc. dividencinės grąžos.

Ignitis. Keletą kartų užsipirkau ir per metus investavau 3.966 Eur. Gavau spalio mėnesį pirmus 27 Eur dividendų.

Bendrai į vertybinius popierius investavom 6.410 Eur.

Vaikų ateitis

Nuo metų vidurio kiekvienam vaikui skiriam po 300 Eur kas mėnesį. Bendrai per metus investavom 4.345 Eur.

Darom paprastai vieną 300 Eur nukreipiam į ETFmatic. ETFmatic rezultatai stabiliai traukėsi, kaip ir svarainiai rudeniop. Šis fondas savo metus pradėjo būdamas 3.252 Eur dydžio. Rinkos kilo ir leidosi, įnašus darėm, divus gavom. Bet vis tiek pradirbom 240 Eur.

ETFmatic platforma – vaiko fondui

Už antrą 300 Eur porciją perkam Šiaulių banko akcijas. Šiais metais domėjausi dėl vaiko investicinės sąskaitos atsidarymo Swedbank’e. Atsidaryt galima, pirkti vertybinius popierius taipogi. Bet yra nepatogumas, jog norint nupirkti VP per vaiko vertybinių popierių sąskaitą privaloma ateiti fiziškai į KAC’ą (klientų aptarvavimo centrą). Todėl šios akcijos tiesiog guli tetes sąskaitoj.

Kaip ten bebūtų turim nupirkę 6.808 vnt banko akcijų, kas 2022 m. pabaigai buvo verta 4.670 Eur. Be to, galim pasidžiaugt Šiauliai uždirbo 97 Eur ir generavo bendrą prieaugį.

Finansinė pagalvė

Juodos dienos fondo pildymui per 2022 m. padėjom papildomai 2.500 Eur indėlių. Indėlius dedu inBank arba Fjord banke. Pasitikrinu indeliai.lt ką rodo ten ir nukreipiu.

Pradėjom nuo 50 Eur per mėnesį prieš kokius 5-6 metus, o dabar kas mėnesį atidedam po 250 Eur. Iki 2024 m. pabaigos tikslas sukaupti 12.000 Eur. Jog esant reikalui šis fondas galėtų amortizuot ir suveikt kaip draudimas. Draudimas faina, bet geriau, kad jo niekad netektų panaudoti.

Bendras pastebėjimas, jog dabar už indėlius metinių palūkanų galima gaut po 3 ir daugiau procentų. Kai prieš keletą metų dėjom 5 metų laikotarpiui bankai siūlė nedaugiau kaip 2,5 proc. Laikai pasikeitė, pinigai vėl kainuoja.

Kripto

Pervesta 900 Eur ETH ir BTC pirkimui. Kripto tokia egzotika, kad bendrame krepšelio fone bendra 1.132 Eur kripto valiutų vertė nedaro didelės įtakos. Norėtųsi kas mėnesį į šią egzotiką pervest po 100 Eur ETH ir 100 Eur BTC pirkimui, bet kadangi tai yra tik formalus prisilietimas prie technologijų, nejaučiam didelio įsipareigojimo.

Paskolos

Padirbėjom iš peties. Namo kreditą padengėm 2022 m. gegužę. O mašinos lizingą 2022 m. rugsėjį. Savo finansinius įsipareigojimus per metus nukirpom 21.595 Eur. Čia tik užsispyrimo dėka susitvarkėm – nes tai buvo tik mūsų noras atlaisvėt nuo kreditų ir įsipareigojimų. Apie tokius fokusus su Euribor nebūtume sugalvoja, net patvarkę mažą 0,7. Dabar žinant faktus lengva pasakyti – gerai pavarėm. Pasisekė, tiesiog tai buvo mūsų ilgalaikis tikslas. Matematiškai prieš metus ar penkis pagrįsti savo tokio sprendimo buvo neįmanoma.

Dabar liekam su buto, kurį nuomojam kreditu, kurio likutis 30.517 Eur.

Keli dalykai kitiems metams

Investavimo eiliškumas toks:

  1. Pensija
  2. Finansinis rezervas
  3. Vaikų fondas
  4. Kelionės
  5. Vertybiniai popieriai
  6. Nutolusi saulės jėgainė butui
  7. Kripto
  8. Gal elektra varoma mašina

O šiaip daugiau reik judint leškas, nes aplink pozityvumo nėra. Kas į sporto klubą po naujako?

4 komentarai “2022 metų rezultatai”

  1. Džiaugiuosi atradęs šį blogą. Smagu paskaityti, ypač kai viskas detaliai ir su skaičiais. Linkiu sveikatos, sėkmės ir dažnesnių įrašų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *