Skip to content

Dividendinės akcijos

dividendai

Bandysiu ieškoti Europos dividendinių akcijų. Europos todėl, jog noriu gaut pasyvias pajamas eurais, norisi vengti valiutų kursų rizikos. Dividendinės akcijos, nes tai puiki maitinėlė – reguliariai gauti pasyvias pajamas, o tobulu variantu gauti su metais augančias reguliarias pasyvias pajamas.

Paimam iš wikipedia didžiausių įmonių TOP 160 kompanijas ir bandom paprastuoju būdu surasti dividendus mokančias bendroves. Vargintis nesivarginu – greituoju būdu bandau susimesti vaizdelį į excel’iuką. Nesitraukiu kompanijų, kurios nepateikia dividendų mokėjimo istorijos grafiškai ar lentele. Nelendu į Annual report’us, noriu greito rezultato. Palieku vėlesniems laikams vietos tobulinimui – dabar svarbu man sukurti dviratį, vėliau galėsiu iki motopyrkos pritempti.

Dividendinės akcijos

Tai lentelę pasikūriau, jog pageneruot idėjų, kur galėčiau investuoti judėdamas dividendų link, ką praleidau? Tai keletas paminėtinų dividendinių akcijos iš Europos, kurios pagal dabar surinktus duomenis atrodo puikiai ir krito į akį:

 • Sanofi. Per visą analizuotą laikotarpį nuo 2006 – 2021 m. augino dividendus kasmet. O tai Europos lygmeniu yra precedentas. Neturim mes daug dividendinių žvaigždžių kaip užu Atlanto. Kas smagu, tai yra farmacininkas, tikrai aukštą pridėtinę vertę kuriantis verslas. Turėjau šios akcijos, bet statydamas namą išsipardaviau.
Sanofi

Akcijos, kurios vertinant dividendų mokėjimo istoriją atrodo gerai:

 • Allianz. Vokiečių financinė institucija, kuri per 13 metų nemažino dividendų, o kelis metus buvo palikusi nepakeistus. Nėra blogas rezultatas. Iš kitos pusės čia siūloma 6,1 proc. dividendai kas yra dosniau negu Sanofi su 4 proc.
 • Axa. Prancūzų draudikas. Buvo paliestas 2008 m. metų krizės, nes prikirpo dividendų mokėjimą. Nors per pastarąjį dešimtmetį atrodo konkurencingai su 6,2 proc. dividendais.
 • Basf. Chemikai iš Vokietijos žemių. Nišinė sritis, labai tiktų pamakaliuot savam krepšelyje. Bet kaži kaip jiems taškai jungėsi/jungiasi esant dujų kainų neapibrėžtumui. Dividendai čia jau 7,3 proc. su dabartine 46,6 Eur už akciją kaina.
 • Munich Re. Dar vienas draudikas. Šis iš bavarijos žemių. Per 15 m., kuriuos analizavau nemažino dividendų, o keliskart buvo pristabdęs jų augimą. Dividendų pajamingumas – kuklūs 4,1 proc.

Pasiknist po praeitį reiktų, kad surinkti ilgesnę dividendų mokėjimo istoriją, kadangi tituliniame puspalyje nepavyko rasti gražiai nupieštų dividendų – šios kompanijos su 5 metų dividendų didinimo istorija:

 • Fresenius. Medicininės įrangos gamintojas ir paslaugų teikėjas. 4,2 proc. dividendų grąža.
 • Iberdrola. Ispanijos tarptautinė elektros komunalinių paslaugų įmonė. Įdomesnis veidas. 4,6 proc. dividendų grąža.

Kukliai atrodo tie procentėliai. Sakyčiau pastovi General Finance skyriuje eilėje padedi indėlį su 3 proc. ir turi labai panašų rezultatą be rizikos iki 100.000 Eur.

Gal ryt argumentai geriau sukris. Bet, kad nėra to rytojaus. Tikrinau. Atsikeli – ir vėl šiandien.

8 komentarai “Dividendinės akcijos”

 1. Na, akciju privalumas dar tas, kad jos pacios verte auga. Ir net prie to paties procento, sekanciais metais gali gaut daugiau pinigu.

 2. Sveikas, Barzdočiau, teisingai sakai, bet dividendinio investavimo metodika remiasi tuo, jog nepaisant akcijos kainos svyravimų dividendai su metais augtų.
  Trumpas pavyzdys: 2022 m. nuperki 100 Igničio akcijų po 20 Eur.
  2022 m. gauti 50 Eur dividendų, kai akcijos kaina 20 Eur.
  2023 m. 55 Eur dividendų, kai akcijos kaina 18 Eur.
  2024 m. 60 Eur dividendų, kai akcijos kaina 22 Eur.
  2025 m. 65 Eur dividendų, kai akcijos kaina 17 Eur.

 3. Allianz. Divų per 5 metus išmokėta 47 Eur. Kaina per 5 metus nukrito 22,15 Eur. Galutinis rezultatas tik +24,18 Eur.

  Mano nuomone, tikrai geriau imti GF indelį.
  Iš kitos pusės, ar nesvarstėt dividendinių ETF?

 4. DGI – Dividend Grow Investment – filosofija tokia, jog gauni divus, kurie auga, bet akcijos gali svyruoti ir tai tavo pinigų srautui įtakos nedaro. Žinoma turto vertei krentant psichologinis momentas atsiranda.
  Nesvarsčiau apie dividendinį ETF, manau, tai galėtų būti opcija. Kažką esta nusižiūrėjąs?
  Čia gal neracionalus noras turėt konkrečių akcijų įsijungia – azartas, karštis, klaidos ir prarasti pinigai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *