Skip to content

Kreditinė kortelė

kreditine kortele

Howdy, my friends! Viskas paprasta. Po visų kelionių – Graikiją, Lenkija, Islandija – paskaičiavau biudžetą kas gavosi ant kelionių draudimų. Tai nustebau, kad jis kainuoja brač. Kadangi slogius laikus gali nuspalvinti užsieniška saulė ir sniegas, panašu, jog ir išvykų dar šiems metams nepasibaigė.

O pričiom čia kreditinė kortelė?

Važiavom į Graikiją ir Lenkiją keturiese: du suaugę ir du bambyzai. Islandiją tyrinėjom jau dviese. Tai bendroje sumoje per 9 mėnesius kelionių draudimai kainavo 74,64 Eur:

 • Kreta 32,41 Eur
 • Lenkija 18,85 Eur
 • Islandija 23,38 Eur

Aišku, lašiukai čia. Bet tai palaukit, kai išvažiuoji į kelionę neretai tenka nuomotis mašiną, ne? Gal dar draustis platinum KASKO? Mes tai draudžiam dėl šventos ramybės. Dabar kiek kelionėse išleidom KASKO… Hm… Sunku pasakyt, bet vieną brangiausių šalių Islandiją aplankėm ir ten mus gerai nupurtė KASKO draudimas. Kadangi kainų dabar neberasiu, tai business case iš kitos pusės išversiu.

Pasižiūrim kokie pasiūlimai kreditinei kortelei. Toliau nosies neieškau ir einu į savo motininį Swedbank > Kortelės > Kreditinė kortelė:

Aha, aha ir ką čia matom. Akcija atrakciją prie auksinės kortelės. Bet ne ji čia akcentas.

Taip, tai matematika paprastai dėliojam:

 • Klasikinė kreditinė kortelė 1,44 Eur/mėn; 17,28 Eur/metams
 • Auksinė kreditinė kortelė 3,47 Eur/mėn; 41,64 Eur/metams
 • Platinum kreditinė kortelė 16 Eur/mėn; 192 Eur/metams

Taip – klasikinės kreditinės kortelės atsisakau dėl skurdaus kelionių draudimo. Vien dėl šio draudimo ir ieškau kretinės kortelės. Be to, ji neturi kelionės sutrikimo draudimo – dabar avia kompanijas niokoja streikai, darbuotojų nėra; be to, nežinai kada nujos čimodaną ar kiek teks laukt jungiamojo reiso. Todėl aš paimčiau ir kelionės sutrikimo draudimą.

Kelionių draudimą, kurį sudaro tiek visos medicininės pagalbos paslaugos, tiek kelionių sutrikimo draudimą siūlo Auksinė kreditinė kortelė, kurios administracinis mokestis matau 3,47 Eur/mėn, t.y. 41,64 Eur metams. Grubiai tariant per šiuos metus su kreditine kortele ir jos kelionių draudimu būčiau sutaupęs 30 Eur – vienas lengvas apsipirkimas Lidl. Išleidom kelių draudimams 75 Eur. O Auksinės kreditinės koretelės metinis mokestis 42 Eur.

Kelionės sutrikimų draudimas

Analizuojam toliau. Platinum kreditinė kortelė – man atrodo išmislas. Ji taipogi kaip ir Auksinė siūlo kelionių sutrikimų druaidmą, medicinių paslaugų draudimą. Po šia kortelės skėčiu palenda ir nuomojamo automobilio KASKO draudimas. Žiūrim taip. Jeigu trys kelionės kasmet ir jų kelionių draudimas atseina 75 Eur. Vadinasi nuomojamos mašinos KASKO turėčiau išleisti: 192 (metinis kreditinės kortelės mokestis) – 75 (išlaidos kelionių draudimui) = 117 Eur, jog kortelė atsipirktų. Ar išleidžiam 117 Eur nuomojamo automobilio pilnam KASKO draudimui per metus? Turbūt, kad išleidžiam ir daugiau.

Bet po 16 Eur per mėnesį mokėt. Čia kaip Netflix’as, ar jis pigesnis?

Kas gerai, kad kreditinė kortelė apdraudžia ir draugia keliaujančius šeimos narius:

Išvados

Tai viskas man kaip ir aišku – keisiu savo debetinę kortelę į kreditinę prieš artėjančią kelionė, jog nereiktų dabar papildomai mokėti administracinių kortelės mokesčių. Dar prieš keliaudamas pasitikrinsiu kokios nuomojamų automobilių KASKO draudimo kainos, jog suvesčiu galus katrą kortelę paimti:

 • Jeigu per metus kelionėm sveikatos draudimui išleidžiam daugiau negu 42 Eur, tai imam Auksinę.
 • Jeigu per metus kelionėsm sveikatos draudimui ir nuomojamo automobilio KASKO išleidžiam daugiau negu 192 Eur, tai imam Platinum.

P.S. Jokiu būdu nenaudojam kreditinės kortelės kaip savo finansinės pagalvės ar juodos dienos fondo. Jeigu jau būna finansiškai blogai, tai kreditinės kortelės nebraukykit kasoje – bus šikna. Kreditinė kortelė tai paskola su nesveikom palūkanom. Susikaupk ir bent po keletą dešimčių eurų kas mėnesį atsidėk savo emergency fondui, kol viskas važiuoja.

5 komentarai “Kreditinė kortelė”

 1. Irgi ši tema buvo aktuali kai vykom su šeima mėnesiui į užsienį pagyventi/paatostogauti, tai kreditinė kortelė tikrai apsimoka. Kas liečia automobilio KASKO draudimą – vistiek reikėtų mokėti 250 eur išskaitą, be to tikriausiai reiktų turėti pinigų žalai padengti ir tik tada atsiskaitinėti su draudimo įmone dėl grąžinimo. Kažkaip paprasčiau atrodo per nuomos įmonę pasiimti full insurance. Šiaip, esu kartą pasiėmęs metinį kelių kelionių automobilio nuomos išskaitos draudimą iš World wide insure (kaina apie 70-90 svarų, deluxe variantas padengia savo šalies trumpalaikės nuomos išskaitas, pvz. citybee – https://www.worldwideinsure.com/WWquoteNEW.php

 2. Teisingus klausimus užduodi – perforwardinsiu Swed’ui 🙂 nes pačiam aktualu.
  O mėnesio atostogų draudimas Tenerifėje 2 suaugusiems ir 2 vaikams nuo nelaimingų atsitikimų ir civilinė atsakomybė kainuoja nuo 120 Eur. Tai Auksinė kreditinė kortelė atsiperka su kaupu.

 3. Omg kaip laiku įrašas! Seniai seniai turėjau Gold’ą, bet net nežinau kodėl turėjau. Man rods Swed’o konsultantai pardavė. Bet kažkada tiesiog cutt’inau mažinant išlandais. O dabar vėl kybojo mintis, kad gal reikia – dabar jau suaugęs normalus žmogus esu, turbūt ir naudomis pasinaudosiu, bent jau keliaujant. Ačiū už įrašą, kitą savaitę grįžtu į auksą! 🥇

 4. Gali būti aktualu dėl kelionių draudimo…
  Kai šią vasarą prasidėjo problemos su skrydžiais, tai pradėjau žvalgytis kelionės draudimo. Kiek peržiūrėjau, tai tik vienintelė įmonė siūlė draudimo apsaugą šiai problemai (aišku, neatsimenu kuri). Bet ir tas draudimas pasirodė labai miglotas ir kompensuoja tik tas išlaidas, kurių nepadengia skrydžių bendrovių įsipareigojimai. Galiausiai nusprendžiau, kad nieko aš neišloščiau iš draudimo.

  Labai rekomenduoju gerai išanalizuoti visus draudimų aprašymus ir įsitikinti, kad jūsų prognozuojami įvykiai patenka po draudimo apsaugomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *