Skip to content

Ignitis akcijos

ignitis

Baigės įdegis iš po atostogų ir galim sukrapštyt papildomų pinigėlių akcijoms. Aš kaip ir esu pasyvių pajamų šalininkas, todėl dairiausi aplink, kur galėčiau apšilt kojas su dividendinėm akcijom. Toli ir ilgai neieškojau. Pasirinkau vietinę, seklią Blatijos akcijų biržą. Ignitis akcijos – jamu jumi.

Po akcijų pirkimo prabėgo jau daugiau nei mėnuo, tai su straipsniu tikiuos pagilinsiu ir savo žinias apie Ignitis akcijas:

Ignitis akcijos minusai:

  • Politinė rizika. 70 proc. akcijų priklauso Lietuvos Respublikai. O ten gali būt krypu krapu. Cirkas gali atvažiuot ir į mūsų miestą. Visi mėgsta pas mus pareguliuot ir nuo bačkos parėkaut. O čia jau yra viešas žaidėjas, tarptautinėje rinkoje kotiruojamas. Norisi tikėtis, jog neprisičiūdisim. Nežinau tiksliai kaip politikai giliai gali sujudint Igničio pamatus, bet tokia rizika įvardinu #1.
  • Nėra ilgametės dividendų mokėjimo istorijos. Viskas tik pdf’uose, kurie guli kažkur cloud’e. Dividendų politika čia. Ignitis akcijos po kelių dienų pūs žvakutes ant medučio, nes 2 metai kaip šis šviežutis atėjo į biržą. Faktiškai nieko neturim. Kalbant apir dividendus juos mokėjo tris kartus: 0,58 > 0,59 > 0,60 Eur akcijai.
  • Milžiniškos skolos. 1.156.200.000 Eurų buvo 2022 m. I pusmečio pabaigoje. Broli, čia kosmosas. Skaičiau Enefit II ketvirčio suvestines, tai tokių skaičių neradau (Enefit prezentacija). Spėju, kad įmonių ir profilis šiek tiek skiriasi. Bet turbūt su Novaturu irgi nelyginsi.
Šaltinis: https://ignitisgrupe.lt/

Ignitis akcijos pliusai:

  • Gynybinė akcija. Komunalininkai, t.y. dujų ir elektros tiekimo paslaugos reikalingos 99 proc. gyventojų ir verslų. Rinka didžiulė ir saugi. Užduokim sau klausimas: ką rinktumeisi kai recesija, neapibrėžtumas, krizė – Lewis džinsus ar šiltus namus? Negi stovėsi su naujais džinsais ant šaltų grindų ir prausies su ištirpusiu sniego vandeniu. Nu ne sexy. Tai ką aš noriu pasakyti, kai rinkos purtosi, žmonės tokiam stresiuke, ekonomika virpinama žmonės neatsisakys būtiniausių daiktų: maisto, higienos prekių, vandens, elektros, dujų. Greičiau atsisakysim masažo, kvepalų, kelionių, papuošalų ir kitų posh gyvenimo detalių.
  • Tikėtina dividendinė akcija. Nes norėčiau dividendinio aristokrato ar karaliaus, bet pasirinkau nežinomybę. Aprašyta dividentų politika atrodo nice. Ant popieriaus visi gudrūs, kaip ten gausis pajusiu savo kailiu. Numatomas 3% dividendų augimas kasmet. Pagal planą dabar numatyta išmokė 0,624 Eur už akciją už 2022 m. I pusmečio rezulatatus. Tai jeigu išlaikys panašius pajėgumus tikėtis reiktų ne ką mažesnių dividendų ir už II pusmečio rezus. Su dabartine kaina dividendinis pajamingumas – va toks: 0,624 * 2 / 18,78 = 6,6 proc. Tai, mano nuovoka sako – neblogas deal’as, nors iki Akropolio akcijinių kainų Igničiui dar toloka.
  • Diversifikuoja investicijas užsienyje. Jau dabar malūnai sukasi Estijoje, Lenkijoje; saulė blizgina Lietuvos laukus. Ateityje regiu ir Latvijos vėjo parko projektus. Šiek tiek šie projektai praskiedžia Lietuvoje egzistuojančias rizikas, su kitų Pabaltijos šalių politinėm rizikom.
Žaliosios gamybos projektų statusai. Šaltinis: https://ignitisgrupe.lt/

Analitikų vertinimai

Kaip indikacijai galima naudoti. Bet skirtumas as-is 18,78 Eur už akciją ir tikslinės tikėtinos kainelės 25,78 Eur yra gerokai per didelis.

Eina sau, kad atsiliekam nuo plano 18,78 / 25,78 – 1 = -27 proc.

Reiškias, jog pasiekti tikslinę kaina akciją turi augti: 25,78 / 18,78 – 1 = 37 proc. Nu ir gerai, reikia turėt ambicingą tikslą.

ignitis kacijos vertinimas
Šaltinis https://ignitisgrupe.lt/lt/analitiku-vertinimas-rekomendaciju-apzvalga

Kas toliau

Turbūt iš azarto nupirksiu dar šios akcijos. Dabar neturiu struktūros ar aiškaus plano kaip atsirinkti Europos dividendines akcijas. Reikia kurti excel’iuką, susisisteminti visus gigantus, kad galėčiau protingiau pasirinkti akcijas. Toliau pirksiu per LightYear VUSA.

Gal dar pamakaliuot su Enefit’u reikia?

2 komentarai “Ignitis akcijos”

  1. Sveiki,

    pats taip pat jau kurį laiką galvoju įsigyti Ignitis akcijų. Per kurį brokerį pirkote?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *