Skip to content

Lightyear apžvalga

swedbank robur

Kai grūdas vištai. Jau ieškojau ir knisinėjau kur čia nukreipti piginėlius, ir va iškrito toks Lightyear variantas. Estiškas, bet ne lėtas.

Kas yra LightYear?

Estiška akcijų prekybos platforma. Kaip Robinhood, Trading212, Degiro, Revolut ar pan. Džiugu, jog Lightyear yra pasiekiama ir lietuviams, nes neretu atveju mus aplenkdavo tokių platformų kūrėjai.

Kaina

Prekyba nemokama, transakcijų skaičius neribojamas, sumos neribojamos, pervedimas į/iš sąskaitos, laikymo ar saugojimo mokesčių nėra.

Vienintelis mokestis yra 0,35 proc. konvertavimo mokestis. Tad jeigu persivedat 1.000 Eur. ir perkat akcijų už USD sumokat 3,5 Eur, o likusieji 996,5 Eur konvertuojami į USD ir už juos perkat vertybinius popierius,

Lightyear taikomi mokesčiai

Šiuo momentu šį prekybos platforma palaiko tris valiutas EUR, USD ir GBP. Tad norint prekiauti ne EUR, reiks atlikti konversiją.

Jeigu bus noras aktyviau užsiimti prekyba teks įtraiškyt 25.000 USD arba ekvavalentu į sąskaita:

Dieninis prekybininkas ir sąlygos, jog galėtum tuo užsiimti

Kitos platformos

Individualaus tyrimo neatlikau, bet jie pasidarė rinkos tyrimą ir viskas taip atrodo:

Rinkos dalyviai

Jeigu įdomu galite pagal savo situaciją pavažinėt su burbuliukais čia. Aš tik nesuprantu Trade republic geriau už Lightyear. Nors Lightyear nieko nekainuoja, chaliavai visos operacijos (išskyrus 0,35 proc. valiutų konversijos mokestis). Tai ką Trade republic dar nuo savęs gal priduria?

Kur laikomos lėšos?

Turi estišką licenciją tad naudojasi LHV Pank paslaugomis. Ten taip įdomiai parašyta mainly. Tai iki galo neaišku, vėlgi užklausiau papildomai. Be to, galioja 20.000 Eur estų draudimas lėšoms (daugiau čia).

lightyear faq
Dar keli atsakyti klausimai iš HelpDesk’o

Vertybiniai popieriai

Lightyear platforma prileidžia prie ETF ir akcijų, egzotikoms sako ne.

Registracija

Pamačiau – užsiregisravau. Parsipūti apps’ą į telefą, užpildai keletą laukų, nusifotkinai, nufotkini dokumentą ir ready to go.

Pavedimai

Per Swedbank’į dariau pavedimą į Estiją sulakstė valandos bėgyje.

ETF

Kadangi man dabar tai aktualiausias klausimas, kur plačiau paskleist investicijas nusprendžiau pasianalizuoti ką siūlo Lightyear.

Surinkau prieš keletą savaičių visus duomenis iš programėlės ir susisisteminau. Ne visus duomenis paėmė, o tik dalį, mano suvokimu įdomiausius.

Iš trijų parametrų sudariau reitingus:

 1. Metiniai mokesčiai > Pigiausi. Lightyear neima jokių mokesčių, pats ETF renka juos, todėl fondus išrikiavau nuo pigiausio iki brangiausio. Rėžiai gana platūs: 0,07 – 0,74 proc.
 2. 5 metų vidutinė metinė grąža > Geriausia grąža. Išrikiavau fondus nuo generavusio didžiausią grąžą iki prasčiausiai pasirodžiusio. Šou buvo įvairių nuo -3,1 proc. iki 19,88 proc.
 3. Dydis mlrd. Eur > Didžiausi. Išrikiuota nuo didžiausiai iki mažiausiai investicijų pritraukusių fondų. Žiaunos plačios nuo vos 0,018 mlrd. iki 38 mlrd. Eur.

Tada atlikau tokius vertinus. Didelio mokslo nebuvo ir prie kiekvienos iš dedamųjų priskyriau tam tikrą svorį, jog galėčiau išvesti apibendridanti reitingą. Man pasirodė svarbiausi du parametrai Pigumas ir Grąža. Antraeilį vaidmenį paskyriau fondo dydžiui, todėl parametrš svorius priskyriau šitaip:

 1. Pigiausi 40 proc.
 2. Geriausia grąža 40 proc.
 3. Didžiausi 20 proc.

Pagal tokius svorius susiformavo toks sąrašas:

ETF sąrašas
ETF sąrašas

Dabar mano pasirinkimas bus Vanguard S&P 500. Gal sutapimas, o gal ne, jog norėjau investuot tik į USA.

Mes po stiprių atostogų – tad pradedu po čiučiuką. Šiais metais jau deginau 5-ą savaitę atostogų. Pirma injekcija 500 Eur.

Ką manot? Kokius konkrečius ETF jūs pasirinkę?

Papildymas

Ačiū Silverex už komentarą dėl Accumulating ETF.

Perėjom prie CSPX – iShares Core S&P 500 Acc fondą. Jo mokesčiai 0,07%, fondo dydis 54 mlrd., o 5 metų grąža 13,4%.

Bei IWDA – iShares MSCI World Acc. Jo mokesčiai 0,2%, fondo dydis 42 mlrd., o 5 metų grąža 10%.

8 komentarai “Lightyear apžvalga”

 1. Kiek žinau tai angliška platforma, o tik EU padalinys įsteigtas Estijoje. Nors gal ir nėra skirtumo…

 2. Mano nuomone, geriau nuo 1000 Eur susimokėti 2 Eur komisinių IBKR nei pinigus laikyti start up’e.

 3. P. S. man labai patikdavo mėnesiniai investicijų atnaujinimai. Gal ateityje pavyks grįžti prie jų?

  1. Patys, kuriam savo „start-upus”, todėl su laiku ribotai, bet atėjus žiemai ir kai daugiau laiko praleisim namuose gal kas ketvirtinius, ar kas pusmetinius report’us išspausiu.

 4. Lietuvos rezidentams reiktų naudoti tik accumulating ETF’us, nes VMI apmokestina GPM visus dividendus nuo pirmo cento kasmet. Lightyear turi labai mažai accumulating ETF’ų, realiai tik IWDA vertas dėmesio. Bet iš appso galima requestint naujų.

  1. Kaip man buvo išaiškinta ir kaip suprantu VMI raštišką atsakymą man dėl refinansuojamų dividendų, tai ir refinansuojant dividendus reikia mokėti GPM.
   Daugiau https://besociai.lt/2021/08/03/ar-reikia-deklaruoti-etfmatic-saskaita/
   Citata iš VMI raštu pateikto atsakymo:
   „Jeigu paklausime nurodyta investicinė platforma iš finansinių priemonių investavimo gautus dividendus reinvestuoja Jūsų vardu ir sąskaita, atsižvelgiant į Jūsų pasirinktą investavimo modelį(pavyzdžiui, tokias lėšas panaudoja (įskaito) naujiems ETF (angl. exchange traded fund) fondų vienetams ar kitiems vertybiniams popieriams Jūsų vardu pirkti), tai GPMĮ tikslais laikoma, kad gaunate pajamas – dividendus ir už gautas lėšas (dividendus) įsigyjate kitas finansines priemones.”

   1. Ne, čia VMI rašė apie investicines platformas, pvz dividend reinvestment plans, kuomet tau faktiškai išmokama kažkokia dividendų suma. Accumulating ETF atveju tu dividendų negauni. Aš irgi esu užklausęs VMI (suformulavau kiek kitaip), tai rašė kad jei dividendai panaudojami papildomų investicinės priemonės vienetų įsigijimui (padidina tavo turimų vienetų kiekį), tai apmokestinamas įvykis, o jeigu dividendai tiesiog padidina tavo turimų vienetų vertę, tai yra neapmokestinamas įvykis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *