Skip to content

Mokesčių optimizavimas

mokesciu optimizavimas

Užsiimsiu mokesčių optimizavimu ir paieškosiu taško, kuriame nebeverta mokėti 15 proc. GPM už per metus gautas pajamas už gyvenamosios paskirties nuomą, o geriau rinktis verslo liudijimą.

Pradėjau savo paieškas nuo oficialių šaltinių:

 • Kaip apmokestinamos gyvenamosios paskieties nekilnojamojo turto nuomos pajamos? VMI. Čia.
 • Verslo liudijimo skaičiuoklė. VMI. Čia.
 • Turiu verslo liudijimą. Sodra. Čia.

Pagrindinis dalykas kas mane klampino yra PSD ir VSD įmokos. Su jų įmokomis paskaičiavau, jog su mano gaunamomis pajamomis iš NT nuomos niekaip nesiskaičiuoja lūžio taškas tarp verslo liudijimo ir 15proc. GPM.

Bet beieškodamas atsakymo skambtelėjau Sodrai, kuri patvirtino, jog VSD neturi mokėti. Sodros žodžiams patvirtinti radau ir juodu ant pilko parašyta, jog VSD neskaičiuojama besiverčiant NT nuoma:

VSD mokesčių nemokėti galite jei…

Faina, VSD sutaupėm. O kaip su Privalomu Sveikatos Draudimu (PSD)?

Šitą atsakymą gavau tik prisijungęs prie Mano VMI paskyros ir pildydamas paraišką gauti Verslo liudijimui (proto užtemimas įvyko, jeigu neužfiksavau klausimo apie PSD įmokas iš pokalbio su Sodra):

Verslo liudijimo kaina pusmečiui nuomojant NT Vilniuje

Išsiimti verslo liudijimą vieni niekai. Mano VMI portalas tikrai adaptuota ir lengva erdvė.

Lūžio taškas

Kai tapo aišku, jog vienintelis mokestis yra vienkartinė GPM įmoka už nuoma – galima stverti senovinį medinį skaitliuką ir primest kada verta nuomoti NT su verslo liudijimu, o kada mokėti 15 proc. GPM.

15 proc. GPM vs. verslo liudijimo kaina

Kiekvienoje iš savivaldybių verslo liudijimo kainos bus skirtingos tad verta pasianalizuoti koks lūžio taškas Kaune, Klaipėdoje ar kur kitur, kur nuomojat NT.

Vilniuje 2022 m. lūžio taškas yra 378 Eur/mėn už nuomą. Tai reiškia, jog nuomodami už tokią sumą jums nėra svarbu ką pasirinksite ar verslo liudijimą, ar 15 proc. GPM nuo pajamų. Sumokėsite tiek pat 680 Eur. Tik aišku 15 proc. GPM nuo pajamų mokat su didesniu jei 360 dienų atidėjimu.

Jeigu NT nuomojamas pigiau negu 378 Eur/mėn. verta mokėti 15 proc. GPM nuo pajamų, negu išsiimti verslo liudijimą.

O nuomojant brangiau negu 378 Eur/mėn. verta rinktis verslo liudijimą.

Viskas, savo lygio tyrimą atlikau – skubu apmokėt 352 Eur už verslo liudijimą už likusį laikotarpį iki 2022 m. pabaigos, nes mano atveju metinis 2022 m. taupymas būt beveik 954 Eur – 680 Eur = 274 Eur per metus. Jau pramazinau pusmetį, tai bent ~150 Eur atgrosiu dar šiais metais. Gal šitų ~150 Eur užteks augančiam Euribor’ui amortizuoti.

7 komentarai “Mokesčių optimizavimas”

 1. Super! Euras prie euro – žiūri, kad metų gale jau ir kokias biudžetines „nemokamas” atostogas sukaupi su tokiais optimizavimais 😀

 2. Be to, jeigu verslo liudijimą pasiima pensininkai arba tėvai su 3 vaikais ir t.t., tai tuomet tam verslo liudijimui -50%. Tai jei tėvai pensininkai, tai galima sužaisti per čia 🙂

  1. -50 proc. – tai čia jau business case geras gaunasi. Aš kažkaip makliavot nelabai noriu, tai liksiu prie savo įprastų mokėjimų 🙂

 3. Įdomi mintis 🙂
  Tik nesupratau frazės: „Tik aišku 15 proc. GPM nuo pajamų mokat su didesniu jei 360 dienų atidėjimu.”?
  Kur ir kame čia apribojimas? Mokesčiuose? Gal galite prakomentuoti?
  Būčiau dėkingas!

 4. Labas,
  Už verslo liudijimą moki į priekį. O GPM po fakto.
  jeigu nuoma užsiimsi 2023 m., tai turi tokias opcijas:
  – verslo liudij1mo įsigyjimas, už kurį reikia sumokėti prieš pradedant veiklą. Tai būtų 2022-12-31.
  – mokėti GPM už praėjusį laikotarpį. Tai visus 2023 m. vykdai nuomos veiklą, o GPM sumokėti tik 2024 m. gegužę. Todėl tokį mokestį vadinu su atidėjimu 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *