Skip to content

Investicinė sąskaita

investicinė saskaita

Investicinė sąskaita Lietuvoje už kalnų. Prieš prasidedant neramumams Rytuose bendravau su Lietuvos banke dirbančiu departamento vadovu. Kėliau investicinės sąskaitos klausimą prie limonado taurės. Ir supratau, jog investicinės sąskaitos projektas rengimo stadijoje, žodž, judesyje.

Nusprendžiau oficialiai užklausti LR Finansų ministerijos, galvoju duos papildomų vilties ženklų, jog kažkas vyksta, papasakos apie projekto eigą.

Finansų ministerijos atsakymas

Yra kaip yra, aš ne VZ ar LRT žurnalistas. Bambyzui kaip ir priklauso bambyziškas atsakymas.

Prieš metus 2021 m. besimezganti tema buvo (skaityti finmin post’ą), bet dabar turim tikrai situaciją nejuokingą, tad matyt pajėgos mestos teisinga linkme.

Kas yra investicinė sąskaita?

Investicinė sąskaitą – tai sąskaita, kurioje pinigai naudojami investuoti į finansinį turtą, o prieaugis neapmokestinamas. Apmokestinama tik išėmus lėšas iš šios sąskaitos.

Pavyzdys iš gyvenimo. Nupirkai dividendinių akcijų ir jas laikai ilgam. Tau kiekvienais metais mokami dividendai. Šiandien dividentai yra apmokestinami GPM ir kiekvienais metais tenka sumokėti mokesčius. Turint investicinę sąskaitą pagal idėją GPM nereiktų mokėti, būtų galima reinvestuoti visus gautus dividendus.

Kaip tai atrodo ant popieriaus:

100 Eur investicijos modeliacija kai apmokestina vieną kartą pabaigoje ir kai apmokestinama kasmet

Pradinė ir vienintelė investicija 100 Eur. Kasmetiniai dividentai 2 proc., 4 proc., 6 proc., 8 proc. ar 10 proc. Po kiekvienų dividendų išmokėjimo reinvestuoju dividendus į to paties pajamingumo finansinę priemonę. Kas nutinka Investicinėje sąskaitoje – būnam apmokestinama vieną kartą kai pinigus išsiimam. Prie dabartinių realijų mes mokam GPM kasmet.

Sakykim investuoju dabar 100 Eur į Telia akcijas su 4 proc. metiniais dividendais. Dividendai nesikeičia visą laikotarpį. Prie dabartinių sąlygų – kasmet mokėdamas po 15 proc. GPM – po 20 metų trukusio dividendų reinvestavimo į tą pačia Telia su 4 proc. dividendais turėsiu 95 Eur grąžos. O investicinėje sąskaitoje turėčiau 101 Eur grąžos t.y. 6 proc. daugiau. Ašara ir juokas prie 100 Eur pirminės investicijos, 4 proc. ir 20 metų investicijos. Daugiau sutaupytume nesilepindami kava.

Kas jei investuota 40 metų su 8 proc. ir ne 100 Eur, o 10.000 Eur. Ką paimtum tu 17.620 Eur ar 12.890 Eur? O jeigu investuoji reguliariai kas mėnesį – nu tada faktiškai šauni nitrūškę į savo Hondą Civic ir esi Fast and Furious 4. Apie magiją su sudėtinėm palūkanom kalbėjom čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *