Skip to content

Namo kreditas padengtas

Namo kreditas padengtas

Chill… Tikra šventė mūsų kieme – šašlykinė rūksta, nealkoholinis alus liejasi laisvai, sūriai, dešros, čipsai, balta mišrainė – tikras balius. Balius nevyksta, bet šventė ant dūšelės didelė. Įsivaizduoji – namo kreditas padengtas. Basta, finito, ende.

Labai džiaugiamės savo užsispyrimu, motyvacija ir gebėjimu susikaupti ir nepamesti kelio dėl takelio. Užbaigėm etapą, kuriuo esam beprotiškai patenkinti. Didžiuojamės.

Dabar iš skaičių pusės nuo 2018 m. vasaros paskolos dinamika atrodė taip:

Namo kredito dinamika nuo 2018-08 iki 2022-05

Per 4 metus kai turėjom paskolą sumokėjom bankui 939,52 Eur palūkanų ir dar administracinis mokeskis bus nuo 50 iki 100 Eur. Tik dabar nerandu išrašuose kiek tai kainavo.

Geras jausmas nebebūti skolingu – liko formalumas išregistruot iš hipotekos turtą ir sumokėt X eurų antstoliui. Kiek man žinota tai yra šios namo paskolos istorijos pabaiga.

Sutartį buvom sudarę 10 metų, bet savo sprendimo būti laisviems nuo paskolų dėka, ją padengėm dvigubai greičiau per 4 metus.

Kiti įsipareigojimui

  • Buto paskola. Likęs nepadengtas kreditas 31.382 Eur. Buvau paėmęs 2013 m. 45.760 Eur. Kredito pabaigos data 2043-07-15. Kitais metais švęsim šios paskolos dešimtmetį – jubiliejus – ilgiausia bičiulystė. Palūkanos 1,65 proc, bet sena redakcija, todėl neigiamas Euribor’as leidžia šiai dienai mėgautis 1,198 proc. palūkanų norma. Absoliuti sumokėtų palūkanų suma siekia bemaž 6.000 Eur. Šios paskolos anksčiau laiko neplanuojam padenginėti, tai visgi antraeilis dalykas. Butas nuomojamas (skaitom ČIA kam smalsu), todėl nuo šito lašinių palties ir banko, ir mano pirštai lieka riebaluoti. O to ir gana.
Buto paskola
  • Automobilio lizingas. Likęs nepadengtas kreditas 5.505 Eur. Buvom paėmę 2021 m. 19.000 Eur. Lizingas sudarytas 5 metų laikotarpiui, bet darydami priešlaikinius atliekam vėliausių mokėjimų grąžinimus, todėl šis terminas sutrumpėjo iki 2025 m. vasario mėnuo. Palūkanos 1,89 proc. Palūkanų sumokėjom per beveik metus 194 Eur. Planas pasigrąžinti lizingą per šiuos metus.
Automobilio lizingas

Planai ateičiai

Apsivalėm savo kiemą. Po tokios generalinės tvarkos dabar pinigų srautai kiek kitaip judės. Atsiras atlaisvėjimo.

Kaip ir planavom didinsiu vaikų fondus iki 300 Eur per mėnesį kiekvienam. Tuomet kas mėnesį ne po 100 Eur atidėsim juodai dienai, bet po 250 Eur. Po Laurizo komentaro apie finansinio rezervo kaupimą pasidomėsiu kaupiamaisiais indėliais. Visgi senais laikais tai buvo mano arkliukas.

Gerai pamenu 2008 m. krizę kai kaupiamųjų indėlių palūkanos buvo 11 proc. Buvau jaunas, todėl padėjau 5 metams kaupiamąjį indėlį į Ūkio banką su tomis neregėtomis 11 proc. palūkanomis. Kaupiau reguliariai, po algos kiekvieną mielą mėnesį eidavau į bankomatą nusiimdau pinigus ir tekinas pasileisdavau į Ūkio banko filialą (taupiau, nes tais laikas dar pavedimas kainavo). Tai iki šiandien yra geriausia mano padaryta investicija. Sukaupiau pradiniam būsto įnašui, remontui ir pan. Tai iki šiol yra saugiausia, su mažiausia rizika ir didžiausia grąža investicija. Reikia paminėt Ūkio bankas griuvo, suveikė indėlių draudimas, pinigai neišgaravo, o indėliai nugulė į Šiaulių banką. Užburianti istorija!

Stebėsiu kaip susibalansuos išlaidos, pajamos dabar ir kiek lėšų nukreipsiu individualių akcijų ir Swedbank Robor fondų pirkimui. Daug dumblo nuo dugno pakilo – laikas niurktelt į tvenkinį. Gal nenuseks taip prūdas, kad netektų dugno su nosim akėti?

4 komentarai “Namo kreditas padengtas”

  1. Dabar vieną projektą pasikeisti per Amazoną bandom. Bet apie NT nesvarstau – bus matyti, jeigu trinktelsim dugnan, nuomonė gali greit pasikeisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *