Skip to content

Finansinio rezervo kaupimas

finansinio rezervo kaupimas

Labas! Noriu update’inti mūsų šeimos rezervo planą, kadangi keli mėnesiai buvo įtempti, tai noriu prisiminti kur esam ir kur keliaujam, tiksliai susidėlioti planelį. Jog aiškiai matyčiau kiek pinigų, kurį mėnesį ir kokiam laikotarpiui turiu padėt į indėlių saugyklą.

Jeigu prisimenant kokiais principais vadovaujamės kaupdami finansinį rezervą siūlau grįžti į 2020-12-24 dienos straipsnį, kurį galit paskaityti ČIA.

Trumpai planas yra sukaupti 12.850 Eur iki 2024 m. gruodžio. Suma tokia gal biškutį keistoka. Koks 10 k. Eur būt apvalus ir aiškus skaičius. Ar liksim prie plano dabar ir paskaičiuosim.

Kaip ir kur kaupiam? Dabar dedam indėlius ir juos koncentruojam į 2024 – 2025 metus. Tuomet kai jau sukaupsim reikiamą kiekį sukursim 6 indėlių besirotuojančių grupę. Kiekvienas indėlis bus padedamas 6 mėnesių laikotarpiui. Taip kiekvieną mielą mėnesį įkris po X eurų. Jeigu viskas oki doki, sumos nepravalgom, o dedam indėlį kitiems 6 mėnesiams. Dabar norim pasistatyti ir užsigarantuoti tokį finansinį užnugarį, jog esant kokiam netikėtumum galėtume patenkint savo poreikius bent 6 mėnesiams.

Indeliu-planai
Indėlių planas ateičiai su tikitinom indėlių palūkanomis

Kuriu Google Calendar priminimus su konkrečiomis datos kada pervesti indėliui ir kokiam terminui sudaryti, jog nebūtų blaškymosi. Dabar pastebėjau, jog turėjau planą kada atsidaryti indėlio planą, bet terminą nustatydavau taip iš akies orentuodamasis į 2025 metus.

Štai taip atrodo indėlių pabaigos datos:

Indėlių pabaigos datos ir planas kada sudarysim 6 mėnesių indėlių iteracijas

Galiausiai viskas susiveda, jog nuo 2025 m. vidurio atidarysim finansinio rezervo iteracijas. Kiekvieną mėnesį po 2.000 Eur bus indėliuose ir jie bus pratęsinėjami su 6 mėnesiu terminu. Turiu 3 metus, jog šitas projektas suveiktų ir būtų pastatytas ant kojų.

Indėliuose dabar guli 4.150 Eur, kaip pradėjus kaupima 2018 m. ir kas mėnesį atidedant po 50 Eur, tai čia puikus rezultatas. Bet panašu, jog mums tai nebuvo prioritetas, kadangi tik 2025 m. sukursim savo finansinę pagalvę, rezervą. Tokiam fondeliui sukurti mums užtruks 7 metus. Ties tuo jau dirbam 4 metus.

Little things add up to a big one.

9 komentarai “Finansinio rezervo kaupimas”

 1. Šeimos unijos kaupiamasis indėlis duoda 2 ar 2,2 %, kada nori papildai, kada nori 90 % sumos per mėnesį pasiimi ir nereikia žaisti.

  1. Pritariu, pats irgi naudojuosi Šeimos kredito unija ir jos kaupiamaisiais indėliais.
   Pajus 30 eur. Paskutiniu metu indėlių palūkanos kilo nuo 1.8 -> 2.0 -> 2.2 (galioja ir 1mėn indėliui). Išsiimti nemokamai galima berods 90% indėlio du kartus per mėnesį. Išvedimai iš sąskaitos mokami, bet keliolika centų tekainuoja.

   Turiu kelis terminuotus indėlius padaręs su skirtingu atsinaujinimu – 1 mėn, 1 metai. Tai jeigu kartais sumažės palūkanos – permesiu į tą, kuris turi didesnes. Jeigu pakils, analogiškai sukursiu naujus indėlius, o esamus per pora mėn ištuštinsiu ir perkelsiu lėšas ant naujų.

 2. Niekad nedėjau indėlių į kredito unijas, kas tas pajus? Metinis nario mokestis? Reikia sumokėti 30 Eur ir galima padėti indėlį? Ir visi indėliai kaip ir visur kitur yra drausti valstybės?

  1. Pajus, tai vienkartinis nario mokestis. Jis dažniausiai nėra grąžinamas.
   Va čia reiktų irgi įsivertinti kada tas 30 Eur pajus atgros tavo palūkanų skirtumą su banku.
   Pavyzdžiui, ką rinktis banką ar uniją dedant 1000 Eur, kai bankas metams siūlo 1 proc., o unija 2 proc. Per banką iš palūkanų gausi 10 Eur/per metus, per uniją 20 Eur/per metus. Skirtumas 10 Eur. Per 3 metus tik išlyginsi ir atgrosi pajų.
   Manau idėją supratai, Linai – pasivertinki.

 3. Laba,
  Planas atsižvelgia į GPM? Lygtais 15% po 500Eur reiks sumokėt. Nebent kažkas 2025m. pasikeis.

  1. Labas, Reenie,
   Apmokestinimas kaip ir visad toks pats, bet čia palūkanoms galioja GPM.
   Mano tikslas dabar sukaupti rezervą juodai dienai, o indėliai nėra apmokestinami.
   Jeigu visgi ne tą norėjot paklausti – patikslinki prašau klausimą 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *