Skip to content

Investicinio portfelio apžvalga. 2021 m. gruodžio rezultatai

investicinis portfelis 2112

Eina švilpt 12 iš 12 mėnesių užbaigėm – laikas užverti 2021 metus. Advento kalendoriaus lyg nebūta – žiema, pavasaris, vasara, ruduo ir vėl žiema. Suvalgėm kaip mažą Jamam kebabą. Padažas miksas – čiut aštru, čiut česnakinis, čiut agurkinis.

Gyvenimas

Šitą skiltį sudaro pasyvai – daiktai, kurie nekuria vertės iš savęs: namas ir automobilis. Tai du didžiausi pirkiniai, kuriuos apskaitom, jog suprastumėm koks santykis tarp komforto ir investicijų.

Namui per metus patobulinti išleidom papildomai 3.142 Eur:

 • 40 proc. šios sumos sudarė augalai, medžiai, žemės, mulčas.
 • 20 proc. sudarė pradinis įnašas saulės jėgainei
 • 20 proc. sudarė apsaugos nuo vamzdžių ant langų ir durų

Bendra namo savikaina šiam momentui 181.533 Eur.

Su maške kita istorija. Pirkom naują ir pardavėm seną. Kadangi mašina nauja, nusidėvėjimas garantuotas, todėl kas mėnesį mašina pinga apie 300 Eur, po 1 proc. nuo buvusios prieš mėnesį mašinos vertės. Nupirkom už 33.079 Eur, o gruodžio pabaigoje 31.776 Eur. Kibiro istorija.

NT nuoma

Nuomai skirto nekilnojamojo turto kainos nepervertinu, neindeksuoju. Esu palikęs tokią pačią kaip savikaina: pirkimo kaina + buto įrengimas = 91.579 Eur.

Su nuoma pasisekė šį sezoną. Ne tiek ir daug tų sezonų būta, bet šis jau pilnas 12 mėnesių. Šiais metais sukaukšinau pasyvių pajamų 5.960 Eur, 496 Eur/mėn.

Kaip eisis suktį šį laimės ratą ateityje matysim, o dabar galim išgert Kronenbourg Blanc.

Pensija

II pakopa. Įnešinėju 3 proc. savo algos bei gaunu 1,5 proc. iš valstybės. Negalvoju dabar kuo baigsis kaupimas ir kokiom schemom paimsiu pinigus ar išvis galėsiu paimti juos. Dar man ~30 metų lig pensijos, o tai dar amželis.

III pakopa. Kas mėnesį po 125 Eur įnešu į Swedbank Saugaus pensijų fondą, jog galėčiau pasinaudoti maksimalia mokesčių lengvata ir susigrąžinti 300 Eur.

Per 2021 metus įnešiau 3.820 Eur. Paaugom nuo 25.407 Eur 2020 m. gruodžio iki 37.493 Eur 2021 m. gruodžio. Tad tik prieaugis sudaro 8.266 Eur. Viršsvoris čia nerealus.

P2P

Nuvilianti metų pabaiga.

FinBee sumąstė apmokestinti investuotojus. Simboliškai, bet visgi apmokestinti, kas bus dar po metų sunku atsakyti. Man taip nepatinka, todėl pasiryžęs nutraukti su jais bendravimą. Suprasčiau, jeigu platforma performintų ir zuikius trauktų už ausų iš skrybėlės. Deja, palūkanos ir skolininkų atrankos procesas analogiškas kitoms vartojimo paskolas dalinančioms P2P platformoms. Užšokau ant meškos. Nepaėjo, nors su entuziasmu norėjau grįžt į P2P rinką. Pagalvoju, jog kam duoti vartūškę už 9-12 proc. be jokio įkeitimo, geriau jau išskolinti ir gauti turto įkeitimą HeavyFinance arba EstateGuru.

Po FinBee šaunių naujienų EstateGuru irgi driokstelėjo, jog paiims administracinį nuo kiekvienos paskolos individualiai, ir tai sudarysią iki 1 proc. palūkanų.

EstateGuru laiško investuotojams iškarpa

Nu kosmosas. Pasitaškė tešlomis P2P platformos metų pabaigoje.

Ką toliau darysiu su 23k. Eur P2P krepšeliu nežinau. Nors pasyvios pajamos kas mėnesį jau apie 250 Eur.

pelnas su vėluojančiomis paskolomis 2112

Vaikų ateitis

Puikūs metai vaikų ateities fondui. Jį sudaro dvi dalys: ETFmatic ir Šiaulių banko akcijos.

Papildomai lėšų neskiriu – pervedu tik iš valstybės gaunamas lėšas, kas šiais metais su daro po 140 Eur per mėnesį.

Įnešiau 1.671 Eur per 2021 metus. 2020-12-31 vaikų fonde buvo 2.852 Eur, o 2021 m. pabaigoje 5.478 Eur. Bemaž padvigubėjo.

Finansinė pagalvė

Visus metus nuosekliai vykdžiau planus ir kas mėnesį atidėjau po 100 Eur juodai dienai

Išbandžiau naują Fjord banką.

Ir toliau atidarinėsiu indėlių sąskaitas, tik nuo šiol kaupiu ne po 300 Eur, o po 500 Eur. Gruodžio pabaigoje turiu atidėjęs 400 Eur. Tad naujo indėlio sąskaitos atidarymas jau netrukus – sausį.

Per metus finansinė pagalvė suminkštėjo nuo 2.498 Eur iki 3.660 Eur. Planas 2022 m. užbaigti su 5.650 Eur fondu.

Vertybiniai popieriai

Gavau gruodžio mėnesį 22,53 Eur dividendų iš Shell korporacijos, kuri greitu metu nebebus Royal.

Shell dividendai

2022 m. žengsiu į vertybinių popierių rinką – ETF ir individualios akcijos. Galimai gal net paspartinsiu įžengimą, nes dabar planavau niurktelt 2022 m. viduryje, tačiau P2P platformos pradėjo rinkti administraciniu, o tai mano entuziasmą šita niša pakirto.

Egzotika

Neplečiau gruodį šio krepšelio, nors reikėjo, kadangi kripto rinka kraujuoja. Turėsiu šiek tiek laiko apgalvoti, kiek skirti lėšų investicijoms į kripto pasaulį. Nemanau, kad uždominuos mano krepšelį, greičiau tai taps simboliškomis investicijomis.

Kripto krepšelis

Likvidus turtas

Šiek tiek užkaupiau, nes niekur neinvestavau gruodį. Buvau dosnus Died maroz, todėl kaip smėlis tarp pirštų byrėjo kupiūros.

Be to, gavau pranešimą, jog greitu metu bus skelbiamas APVA konkursas saulės elektrinėms. O mes pasirašėm sutartį, todėl reikia pakaupti pinigėlių. Laukiu nesulaukiu saulės spinduliukų naudos.

Įsipareigojimai

Labai dideliais žingsniais einam link įsipareigojimų padengimų. Tai ta sritis, kurią žūt būt norim padengti. Dabar kas mėnesį skiriam 3.045 Eur tik kredito dalims uždengti. Jeigu nedarytume priešlaikinių kreditai būtų kokie 500 Eur. Bet čia mūsų pasiryžimas.

Per metus kreditų sumą sumažinome 24.826 Eur, tai yra tiek pinigų nukreipėme kreditų grąžinimui. Tačiau per 2021 m. paėmė lizingą 19.000 Eur. Bendroje sumoje nekažką pasistūmėjom.

Galutinis rezultatas

Susumavus rezultatus – per geri metai buvo. Galutinė eilutė 2020 m. gruodį 257.867 Eur., o 2021 gruodį 327.676 Eur. Apie 70.000 Eur augom. Bet ir taupėm – nei saulės matėm prie vandenynų, nei labai lepinomės spa malonumais. O ir šiaip tokio pozityvaus rezultato nebūtų įmanoma pasiekti vien tik iš savo kapitalo – rinkos draskė visus įmanomus vadovėlinius standartus.

15 komentarai “Investicinio portfelio apžvalga. 2021 m. gruodžio rezultatai”

 1. Jūsų perdėtas nusivylimas dėl naujų P2P platformų mokesčių yra kažkoks keistas 🙂 pavyzdžiui finbee, mano nuomone, rinkoje yra patraukliausia, patogiausia ir visokia kitokia platforma, todėl to 1 Euro (net ir man labai šykščiam) kažkaip net negaila. Dėl EstateGuru bėgu domėtis, nes tik iš šito teksto sužinojau, kad kažką jie apmokestino, ačiū.
  Dar taip pat naujienos iš paskoluklubas, jie nuo kovo įveda administravimo mokestį neaktyvioms paskyroms (90d.), į taisykles detaliai nesigilinau, bet iš bėdos galima nusistatyti automatinį smulkų investavimą ir bent į vieną paskolą per tuos 3 investuoja, taigi mokesčio ir nemoki.
  O Savy 2022 metais dovanėlių neparuošė? Neapmokestino jūsų paskyros?

  1. Labas rytas, 1 euras FinBee gali tapti 10 eurų. Kas žino.
   Esant nemokamai platformai tu net nekeli klausimų naudojiesi, investuoji ir taškas. Dabar šie administraciniai užkuria naujų klausimų.
   Papildau savo straipsnį EstateGuru laiško iškarpa.
   Savy, jeigu apmokestintų tai tektų iš savo kišenės primokėti 🙂

 2. Sakyčiau, tikrai puikūs metai. Įsigijot naują automobilį, bet įsipareigojimai vis tiek sumažėjo. O bendras rezultatas iš vis stulbinantis, ir tai toli gražu ne tik bendro rinkos augimo nuopelnas. Esat pavyzdys, kaip nepamesti galvos ir galvoti apie ateitį, gaunant ženkliai daugiau pajamų nei eilinis lietuvis.
  Prijaučiu jūsų strategijai kuo greičiau susimažinti įsipareigojimus. Nors matematiškai paskaičiavus tikriausiai neapsimoka, kai infliacija didesnė nei palūkanų norma, bet psichologiškai ramiai jaustis gali būti ir svarbiau. Ir atsiranda daugiau pasirinkimo laisvės, kai mažiau tų įsipareigojimų reikia padengti kiekvieną mėnesį.
  Ar esat nusistatę, kokią portfelio dalį turėtų užimti vertybiniai popieriai ateityje? Ar linkstat labiau į dividendines akcijas, ar į augimo, ar į indeksavimą, ar dar kažką kito? Kaip žinote, man labiau prie širdies dividendinės akcijos, bet čia mano asmeninis pasirinkimas. Žiūrint į paskutinio dešimtmečio rezultatus, tokios akcijos stipriai gauna į kaulus nuo dividendų nemokančių kompanijų, bet čia kaip ir su paskolos grąžinimu anksčiau termino. Ramiau jaučiuosi, gaudamas kad ir nedidelius, bet nuolat augančius dividendus, ir tai nepriklauso nuo kasdienių rinkos svyravimų. Iš kitos pusės, man patinka pačiam pickinti akcijas, nors žinau, kad tai nėra optimaliausias būdas ir būtų protingiau investuoti į indeksą. Vėlgi, man tai teikia malonumą ir statistika nustumiama į antrą vietą.
  Puikių naujai prasidėjusių metų! 🙂

  1. Sveikas,
   Kai įdomumo dėlei planavau krepšelius iki 2025 metų pabaigos numačiau, jog iš 330.000 Eur investicinės dalies tik apie 44.000 Eur bus vertybiniai popieriai (https://besociai.lt/2021/05/23/kas-i-marsa-kas-ant-zemes-finansiniai-planai/). Dabar pamačius skaičius atrodo nevisai protinga diversifikacija 🙂 gal reiks perstumdyti savo viziją. Šiaip kiek seniau esu pirkęs dividendinių akcijų, o ETF nesu turėjąs. Dabar kaip skirstysiu ir kokiu santykiu ETF ir pavienės akcijos neatsakysiu. Man kaip ir tau visai patiktų akcijų rinkimas ir toks uogavimas. Bet kaip ir daugumą profesionalių investuotojų sako, jog tai nėra protinga ir ilguoju laikotarpiu investicinė grąža 95 proc. bus mažesnė negu indeksų.
   Kas dėl paskolų, tai žinoma skaičiai ir matematika čia ne mūsų naudai, bet emocinė būklė ir psichologiniai dalykai nėra paskutinėje vietoje. O gyvenimas be paskolų atrodo magical. Kiek laisvės, kiek pasirinkimo. Bet čia kiekvienam savo – visi keliai teisingi.
   Ramių naujų ir Jūsų šeimai!

 3. Sveikinimai su puikiais investiciniais metais! Žavi Jūsų disciplina taupant ir investuojant. Ačiū labai, kad reguliariai rašote ir dalinates savo patirtimi. Kas liečia FinBee, man regis per didelė investuotojų panika, dėl 1 eur./mėn. administravimo mokesčio, o EstateGuru kalėdinė dovana ne nuteikia optimistiškai, atskaičiuoti papildomus procentus iš taip mažėjančių palūkanų. Visiems palinkėsių dosnių, geopolitiškai ramesnių metų!

  1. Dėl FinBee mokesčio tai pilnai sutinku, jog mokestis simbolinis. Nors FinBee iš to surinks ir pasidengs bent 3-6 žmonių darbo kaštus. Dabar statistikoje nurodyta, jog turi bemaž 22.000 investuotojų, kas išvertus kas mėnesį papildomi 22k Eur.
   Buvau sumažinęs apetitą rizikai – investavau tik į A fiziniams bei A ir B juriniams asmenims paskolas. Palūkanos 10-12 proc. Dažnu atveju be jokių įkeitimų. Kodėl tuomet neperėjus į HeavyFinance arba EstateGuru, ar dar kitą platformą, kur panašios palūkanos, bet su turto įkeitimu? Todėl nežinau per FinBee pevadyks perlipti 10.000 Eur gautų palūkanų ribą.
   Smagus fintech’o projektas tas P2P, jo modelis žavus, bet mokesčiai ir pokyčiai verčia apmąstyti savo pasirinkimus.

 4. Su Naujais! 🙂
  Jau prieš kurį laiką nutariau nebepildyti P2P portfelio, tačiau jo ir nemažinu, tiesiog išsiimu palūkanas ir pervedu į kitą fondelį.

  O šiaip man atrodo, kad esi nuostabus asmeninių finansų pavyzdys ir ypač tave palaikau dėl įsipareigojimų mažinimosi, taip ir toliau! Seku visus tavo įrašus ir su nekatrumu laukiu sekančių.
  + įrašas apie finansiškai apsimokiausią metą imti atostogomos buvo labai gera Kalėdinė dovana, ačiū! 🙂

  1. Labas, džiugu, jog randi naudingų dalykų!
   Stoic, avelė, spendimas, besočiai – visi po truputį galvoja nusimetinėt, mažintis P2P portfelius. Nesudarom kritinės masės – tačiau žmones, kuriuos seku, skaitau, formuoja mano nuomonę 🙂
   Tinklaraštis tik viena iš saviraiškos priemonių, nėra lengva rašyti – esam anonimai, nesam influenceriai – negeneruojam pajamų, tai nėra mūsų darbas, todėl su naujais įrašais sunku. Tai neatlygintina savanorystė, disciplinos forma.

 5. Sveikinimai. Labai palaikau mintį mažinti skolas. Taip, tai nenaudinga. Pats jokių skolų neturiu nuo 2011 metų. Taip, tikrai būtų geriau buvę akcijos. Bet kaip žinoma, jei šuo nebūtų kakojęs, būtų kiškį pagavęs. Praėjom ir pamiršom. Neturi skolų, nesuki galvos beveik dėl nieko.
  Neturiu finbee, man jie neatrodė patrauklūs, bet gal ir mano savy sugalvos kažką tokio. Gal vynioti meškeres? Nors tikrai smagu investuojant su garantiniu fondu gauti 10% (ir naiviai tikėti, kad tai „”be rizikos”).
  Man patinka dividendinės akcijos, betgi suprantu, kad neteisingas pasirinkimas. Tik va, negaliu vienu kartu parduoti tas ir pirkti iškart etf. Viena bus daug pelno ir mokesčių, kita – šie metai gali būti priešingi ir minusiniai.
  Palinkėsiu tikslų pasiekti greičiau, nei sau planuojate

  1. Mane po kol kas tik tokia fikcinė 10 proc. garantija ir laiko prie P2P krepšelio. Kas mėnesinis srautas, pasyvios ir lengvai renkamos pajamos – „vo” liuks. Bet visi šitie administraciniai, tinkamų paskolų badas platformose, nuolat su metais mažėjantys procentai verčia susimąstyti. Svarstyklės gana greitai svyra į nepalankią pusę. O gal reiktų vertinti neatsinešant lūkesčių, kurie susiformavo prieš šešis metus kai P2P tik sprogo. Milžiniškos palūkanos, sąlyginai geras rizikos ir grąžos santykis, jokių administracinių mokesčių investuotojams, naujas produktas, todėl nemenkas paskolų pasirinkimas. Šiandien dienai P2P rinka pasikeitė – bet gal dabar tapo labiau subalansuota ir sveikesnė?

 6. Suprantu, kad įsigilinote į saulės elektrinių temą ir nusprendėte imti.
  Jeigu pritrūktų minčių blogo įrašams, būtų labai fainas įrašas apie saulės elektrines. 🙂

 7. Kodėl, vaikų ateičiai neperkame Microsoft, Google ar kokių kt gigantų akcijų? Pelnas būtų didesnis, manau.

  1. Manau, ETFmatic portfelio dalis padengia ir jūsų minėtas akcijas. Kitas dalykas due diligence nepadarytas kas liečia brokerius. Tad po kol kas man pats geriausias brokeris Swedbankas. O per jį Baltijos šalių akcijų prekyba nemokama. Be to, sumos dabar simbolinės, nematau, poreikio 70 Eur skaidyti po 10 Eur ir pirkti 7 įmonių akcijas.
   Po kol kas Šiaulių bankas man nuo investavimo pradžios sugeneravo tikrai dosnią grąžą. Vidutinė pirkimo kaina 0,51 Eur. Dabar kaina 0,76 Eur. Pirmoji Šiaulių banko akcija nuirkta nuo 2020 m. kovo. Pirmoji Šiaulių banko akcija pirkta už 0,34 Eur. Nuo pirmo pirkimo augimas 123 proc. augimas.
   Alphabet Inc Class A kaina 2020 kovą 1.300 USD, dabar kaina 2.700 USD – augimas 107 proc.
   Microsoft Corporation kaina 2020 kovą 160 USD, dabar kaina 310 USD – augimas 94 USD.
   Tai panašu, jog Šiaulių bankas iš pirminio tokio ne itin tikslaus skaičiavimo papurto ir gigantus.
   Kitas dalykas, apie ką nepakalbėjome yra rizika susijusi EUR/USD kurso svyravimais. Nesitikslinau kaip doleriui sekėsi pastaruoju metu, bet ši rizika labai aktuali perkant ne eurais denominuotus vertybinius popierius. Visgi gyvenam Eurozonoje, kur duoną perkam eurais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *