2021 metais rašiau straipsnį apie tai, kuriais mėnesiais verta atostogauti. Ir tai buvo vienas lankomiausių ir skaitomiausių straipsnelių. Apie pensijas mažiau skaitėm ir domėjomės negu apie atostogas. Kada nauji metai kabo ant nosies supažindinsiu, kuriais gi mėnesiais 2022 metais verta atostogauti.
Jeigu Jūsų alga pastovi, t.y. nėra bonusų, ji nesikeitė pastaruoju metu ir jeigu išliks tokia pati ateinančiais metais tuomet vertingiausi mėnesiai atostogoms:
- gegužė
- kovas
- rugpjūtis
- rugsėjis
Eidami atostogų nurodytais mėnesiais gausite daugiau pinigų negu faktiškai uždirbate. Čia viskas tik dėl to, jog Lietuvoje atostogų skaičiavimo algoritmas priklauso nuo prieš tai ėjusių 3 mėnesių darbo dienų skaičiaus ir darbo užmokesčio.
Iš bėdos atostogauti gali eiti ir:
- sausį
- gruodį
Šiais mėnesiais atostoginiai nepakoreguos jūsų darbo uždarbio. Su atostoginiais ir bazine alga uždirbsite tiek pat.
Štai mėnesiai, kuriais finansiškai eiti atostogų neverta (išrikiuota nuo blogiausio):
- vasaris
- lapkritis
- liepa
- balandis
- birželis
- spalis
Jog suprastumėte kaip atostoginiai keičia darbo užmokestį pasinaudokite iliustacija. Pranukas į rankas uždirba 2.000 Eur. Uždavinys: kaip Pranukui susiplanuoti artėjančių 2022 metų atostogas, jog finansiškai būtų naudingiausia:

Jeigu alga keičiasi ir svyruoja reiktų modeliuoti atskirai, tačiau jeigu fiksas visus metus tuomet iš esmės galios tas pats principas.
Iš skaičių matyti, jeigu alga 2.000 Eur tuomet pasirinkimas kada atostogauti, gali nulempti, jog per 2022 m. gausite tarp 23.799 – 24.149 Eur. Kodėl gauti mažiau, kai paprastai galite prisidurti papildomą šimtelį kitą vien dėl to, jog teisingais mėnesiais einate atostogų?
O jeigu dar svarstote ar tarp švenčių šiais 2021 m. verta eiti atostogų, tai iš skaičiukų matyti, jog gruodis finansiškai vienas naudingiausių mėnesių atostogauti.
Šiltų švenčių!