Skip to content

Pasyvių pajamų šaltiniai

Pasyvių pajamų šaltiniai

YouTube mėgstu paveizėti amerikiečių kuriamus filmukus apie jų formuojamus pasyvių pajamų šaltinius. Dažnu atveju sunku atskirti griežtai kas yra pasyvių pajamų šaltiniai ir kas yra side hustle. Bet mintis ta, jog pasyviomis pajamomis vadiname tas pajamas, kurios atsiranda neįdedant darbo ar įdedant jo sąlyginai nedaug, t.y. pinigai daro pinigus ir nesvarbu kuo jūs užsiimat: ar snaudžiat prie Oktober festo stalo, ar stebit Kauno Žalgirio varžybas.

Pasyvios pajamos:

 • dividendai iš akcijų
 • tarpusavio skolinimo platformos (P2P)
 • indėliai
 • obligacijos
 • NT nuoma
 • daiktų nuoma

NT ir daiktų nuoma reikalauja laiko, tačiau ženkliai mažiau negu knygos rašymas, kuris taipogi gali tapti pasyvių pajamų dalimi.

Tarpinis variantas tarp versliukų ir pasyvių pajamų – autorinės teisės. Užbirbinti šitą malūną, jog jo mentės imtų suktis reiks laiko, bet, manau, bandyti tikrai verta:

 • knygos rašymas ar Delfi Plius ekvivalentas
 • nuotraukų pardavimas
 • YouTube kanalas
 • tinklalaidės vedimas
 • tinklaraščio rašymas
 • skaitmenio formato paveiksliukų pardavimai
 • mobilios aplikacijos kūrimas
 • online kursų kūrimas

Turbūt šis sąrašas padengia 20 proc. populiariausių pasyvių pajamų šaltinių, kurie generuoja 80 proc. visų pasyvių pajamų srauto. O gal ko nepaminėjau, brūkštelkit komentaruose.

Kodėl man patinka instrumentai generuojantys pinigų srautą?

Mano tikslas iki ~40 metų sugeneruoti tokį pinigų srautą, kuris pilnai dengtų gyvenimo poreikius. Jog laisvai galėčiau keisti savo darbo pozicijas, persikvalifikuoti į stalių ar sodininkystės specialistą, aktyviau sportuoti, daugiau gaminti, mažiau nervuotis; kurti kokybišką laiką su šeima, neribot savęs kelionėse. Po pasyvių pajamų šaltiniais palenda daug svajų ir idėjų. Sakysi: „- Blemba, broli, tu gal nesavose šliurėse dabar?”. Atsakysiu: „- Savose! Ir sveiki, ir laimingi esam, nieko mums netrūksta. Ir dėkojam aukštesnėm jėgom, jog tokia laime mus apdovanojo”.

Pasyvių pajamų šaltiniai atvertų papildomas duris pasirinkimams, pažintims ir potyriams. Kur svarstyklės work/life balance skalėje pasvirtų į life pusę. Kaip beskaičiuoju, bet šiandien bent 9 -10 val. per dieną skiriu darbui, o tai yra baisiai daug. Poilsis Vilnius SPA arba pabėgimai prie jūros yra tam, jog dalinai nukreipt mintis nuo darbo. Kai kurios sveikatos problemos, nerimas, rytiniai laiškų skaitymai – viskas dėl gerų rezultatų darbe. O kam to reikia? Man jau po čiut čiut norėtųsi atsitraukti. Palengva neforsuojant. Nenorėčiau padėt sveikatos, o kai jau pabirs kūnas – rankinį stabdį reiks užtraukt ilgam. Tuo tarpu kai jaučiu esant pasyvias pajamas, labai paprastai galiu suprasti, kur esu ir kaip toli dar reikia paėjėti, jog pasyvių pinigų šaltinis taptų upe.

Savo laisvės skaičiaus dar nežinau. Matematiškai kaip ir būtų galima apibrėžti, bet emociškai atitolti nuo dabartinių pajamų būtų labai sunku. Kaip bebūtų laisvės skaičių paskaičiuoti bus labai smalsu – užduotėlė ateities darbams.

pasyvių pajamų isrotija grafiškai
Pasyvių pajamų istorija pamėnesiui

Šiandien mano pasyvias pajamas per mėnesį prieš mokesčius valstybei sudaro:

 • NT nuoma – 520 Eur
 • P2P tarpusavio skolinimo platformos – 159 Eur (vertinant 3 mėnesių vidurkį iš palūkanų, delspinigių, referalų, bonusų ir atmetus įvairius platformų mokesčius)
 • dalinuosi.lt – 28 Eur (3 mėnesių vidurkis, atmetus platformos mokesčius)
 • akcijų dividendai – 5 Eur (3 mėnesių vidurkis)

Iš viso tai sudaro vidutiniškai per mėnesį 712 Eur.

Bendrai nuo 2015 m. iš mano aukščiau paminėtų kanalų subyrėjo virš 21.000 Eur.

Generuojamos įplaukos iš pasyvių pajamų šaltinių nuo 2015 m.

Rezultatai neatsiranda per naktį, bet tokius apibendrintus skaičius regiu pirmą kartą. O jie, mano galva, puikūs! Viskas akumuliuojasi su laiku. Taupymas atsiperka tik ilgalaikėje perspektyvoje. Ridenti mažą sniego gniūžtę visados būna sunkiausia. Nėra džiaugsmo, rezultatai menkai matomi. Bet mėnesiams, metams bėgant viskas susikaupia. Riebaliuko nuo lašinių liekana ant pirštų galiuku.

7 komentarai “Pasyvių pajamų šaltiniai”

 1. Ačiū labai, kad dalinates savo rezultatais. Čia panašiai, kaip sportuojant, nori greito rezultato, be dopingo.. turi nuosekliai, kryptingai, diena iš dienos, pasitelkdamas discipliną sportuoti, derindamas maistą, krūvius, atsisakydamas žalingų įpročių.. gale metų, pamatysi kad rezultatai yra ženklūs. Esate vienas iš nedaugelio, periodiškai rašančių apie finansinę laisvę, pasyvias pajamas. Man, kaip siekiančiam pasyvių pajamų, straipsniai apie FL, kaip saulės spindulys, ūkanotą dieną.. savotiškas padrąsinimas, kad einu teisinga linkme. Kol jūsų plunksnos broliai, semiasi įkvėpimo, skaitau visus jūsų straipsnius. Nepaminėjote prie pasyvių pajamų, pajamų už indėlius (kad ir nedidelės palūkanos, bet visvien), kuriuos laikote, kaip saugumo pagalvę? Sakykite ar bandėte pamodeliuoti, kiek turite gauti pasyvių pajamų, kad galėtumėt patenkinti savo bazinius poreikius?

  1. Dėkingas už palaikymą!
   Neįtraukiau indėlių ir ETH staking, nes jie man nekrenta reguliariai. Jeigu prisiminsite indėlius dabar padėjęs esu 48-60 mėn. laikotarpiui. O ETH stakinu iki ETH2.
   Traukiau tik kas mėnesį, kas ketvirtį (dividentų atveju) krentančias pasyvias pajamas.

 2. Geras įrašas!
  Gal galite pasidalinti plačiau apie dalinuosi.lt?
  Kiek daiktų turite? Jeigu ne paslaptis, kokie daiktai? Ar daug klientų?

  Vis kartas nuo karto kyla mintis, kad reikia išnuomoti nenaudojamus daiktus, o gal net ir specialiai nuomai nusipirkti daiktų, bet vis atsiranda abejonių… O jeigu sugadins daiktą? O jeigu…? Dar įsijungia vidinis intravertas ir iškelia abejone, kad dėl kelių kapeikų reikės bendrauti su įvairaus plauko žmonėmis.

  1. Tomai, nuomoju visiškus mažmožius. Daiktų neatskleisiu ne dėl to, jog visiems vietos po saule neužteks, bet todėl, jog iš daiktų būtų galima identifikuoti mane kaip žmogų. Noriu dalintis mintimis anonimiškai.
   Nėra daug klientų. Du ar trys per mėnesį. Dauguma mūsų lietuvių vertina savo daiktus, juos saugo. Bet aš nesu taip prisirišęs. Be to, atvyksta malonūs žmonės, nemanau, jog su tikslu sulaužyti ar neatsakingai elgtis su išsinuomotu turtu. Gal aš naivuolis.
   O ir kapeika įkrenta kaip sakot.
   Pabendrauti tai vienas malonumas. Žmonės smagūs, papasakoja savų istorijų – nuo daktarų iki verslininkų. Man viena malonesnių dalių yra susitikti su žmonėmis ir pabendrauti.

   1. Šiaip iš dalies pritariu Tomui. Tarkime turiu sąlyginai didelės vertės daiktą, kuris manau turėtų populiarumą. Tačiau tai daiktas, kurio veikimą man būtų sunkoka patikrinti daikto grąžinimo metu. Jei priimu ir namuose patikrinęs suprantu jog jis neveikia – tuomet jau kaip ir neturiu pagrindo reikšti pretenzijas nuomininkui, tiesa?
    Manau tokiai nuomai tinka daiktai, kurie yra paprasti ir nesudėtingi, mažai gendantys.

 3. Kokia situacija pas jus su Finbee, daug kas forumuose rašo, kad padaugėjo vėluojančių? Skolinat A, B ar ir C, D? Pas mane daugiausia vėluojančių su C reitingu.

  1. Įspūdingų pokyčių FinBee nėra. Visus metus vėluojančių paskolų dalis pas mane mažėjo. Ši mėnesį į ką atkreipiau dėmesį, jog papildomai įkrito 30 eurų į virš 90d. vėluojančių.
   Kitas dalykas HeavyFinance. Ten tikrai matau negeras tendencijas. Kadangi įmokos nesurenkamos, todėl bent 1d. vėluoja grubiai už 1.000 eurų paskolų.
   Investuoju į saugesnias paskolas A, B rizikingumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *