Skip to content

Kiek uždirba programuotojas-analitikas? Atlyginimo istorija

Programuotojo analitiko alga

Smalsaudamas išsitraukiau 13 metų banko išklotinę bei pamėginau sugaudyti savo atlyginimų istoriją. Buvo gan nelengva, nors ir dirbau tik keletoje darboviečių ir visos jos mokėjo į tą pačią banko sąskaitą. Algalapių kaip ir darbo sutarčių nekaupiu, o gmail į kurį dažniausiai nusiforwardinu algalapį reguliariai išsivalau.

Biški istorijos

Kaip bebūtų mėginau pradžioje traukti su nedarbingumo išmokomis, bonusais už gerai įgyvendintus projektus ir freelancer priedais, bet pastebėjau, jog suskaičiuoti galutinę pajamų eilutę tapo baisiai keblu, todėl apsistojau ties alga ir taškas. Alga už darbą. Bazinis atlyginimas gal taip reiktų vadinti.

Siekiau viską pateikti be outlier, todėl išlyginau per laikotarpį, jog nesusidaryčiau klaidinančio įspūdžio.

Reikalų buvo surinkti mėnesio algas. O ką jau kalbėt, jeigu užsibrėžčiau surinkti bendrą pajamų krepšelį. Freelancer’io veiklą pradėjau 2012 m. Veiklą vykdžiau su pertraukom, kai turėdavau ugnelės. Dar čia įsimaišę visokie bandymai uždarbiaut eBay, Etsy platformose. Jeigu trauktume išmokas už vaikų gimimus, tėvystės pinigėlius, gimtadienio ar Kalėdų Senio dovanas pinigine forma.; stipendijas, GPM permokas, palūkanas už indėlius ir P2P, akcijų pirkimas/pardavimas, buto nuomą. Bardakas.

Gailiuosi, jog dažniausiai fiksuodavau tik savo išlaidas. Į pajamas nelabai žiūrėdavau. Amžinai nerimavau, jog man lengviau bus domėtis, kur dingta pinigai, negu ieškoti būdų kaip jų prasimanyti. Aš visada po padidinamuoju stiklu valdydavau išlaidas ir, manau, jog iki šiolei taip yra. Bet tai jau tapo norma, įpročiu, įaugo į kraują.

Nors iš kitos pusės gerai pamenu save dar vaikystėje kai kiekvieną sekmadienį parkrisdavau ant kiliminės dangos savo kambaryje. Nekantriai išberdavau monetas iš savo taupyklės „Grybo” ir iki cento suskaičiuodavau kiek sutaupiau. Turėjau mažą užrašų knygutę ir į ją fiksuodavau, kiek pavyko sutaupyti dienpinigių ir kiek turiu pinigėlių savo svajonėms. Ir taip kožną savaitę.

O XXI amžiuje, tik pastaruosius 3 metus tiksliai fiksuoju įplaukas, jog Didžioji knygą turėtų ir pajamų, ir išlaidų eilutes. Kai sukaupsiu padorią istoriją, pasidalinsiu visu pajamų vaizdu.

Apie mano darbą – analitikas/programuotojas

Mano darbas visad buvo 80 proc. prie ekrano, 20 proc. su žmonėmis. Visada susijąs su analitika, programavimu. Turėjau kelis epizodus, kai turėjau keletą pavaldžių žmonių, protarpiais padiriguoju projektams ir viskas. Esu tiesiog gan nišinio dalyko specialistas. Nesu n+k programavimo kalbų žinovas, greičiau moku vieną labai gerai. Plius excel’į. Ko man visiškai pakanka spręsti realius verslo klausimus. Ieškau procese pinigų – juos radęs traukiu už ausų. Jeigu iš 200.000 Eur problemos greitai išpešam 100.000 Eur – jau gerai. Aš tingus žmogus renku tik žemai kabančius obuolius. Parodom kaip reikia rinkti obuolius, o jau likusius reikia nusiskabyt patiems.

Darbdavys laimingas matydamas kaip teisybės svarstyklės svyra jo naudai, o man irgi gerai prisidedu prie efektyvesnio resursų naudojimo, geresnio įmonės rezultato. O tai atsiliepia ir darbo sutarties eilutėje.

Atlygio istorija 2009 – 2021 m.

Pastaruoju metu, kaista protas ir smilkiniai nuo skaičių ir algoritmų – perkaitau. Kartais prasilenkiu su mintimi, jog laikas viską mesti ir imtis naujos srities, naujos profesijos. Nuovargis, poilsio trūkumas, kam taip nebūna?

Jeigu keisčiau savo kryptį norėčiau nužygiuot į miškininkystę ar energetiką. Neįtikėtina, bet kartais net pagalvoju, o jeigu nueit į valstybinį sektorių. Kiek ten sutaupyčiau pinigų – jeigu kas leistų žinoma. Paskaitęs knygą „307 kabinetas” ir skaitydamas naujienas vis regiu, kaip biurokratija ištaško, mano nuomone, puikios charakteristikos vadovus – Mildą Dargužaitę, Roką Masiulį ir kt. Dėl šios priežasties turbūt dar bent kažkiek atsisakau eiti į valstybinį sektorių. O gal nesutikau tinkamų žmonių.

O jeigu kurti savo versliuką – mažą, kuklų, bet savo. Gėlių parduotuvę? Kepyklėlę? Mėginu raminti tokias partizanines svajones, nes protas sako, jog dar nelaikas stoti lipant karjeros laipteliais, nes jau bemaž viršūnė. Viršūnė, mano suvokimu. Viršūnė kiekvienam kitokia: vienam smaila kaip adatos galiukas, o kitas puikiai jaučiasi ir ant Juozapinės.

Bet čia ir iškyla problema kai protas ir širdis linksta į skirtingas puses. Vienas dar sako pavaryk, o kitas jau norėtų stabdyti arklius – cika cika.

Laisvės skaičius

O tam į pagalbą, logiška, turi ateiti aiškūs planai ir tikslai. Trumpalaikiai ir ilgalaikiai. Apibrėžtas tikslas palengvintų šitą kelionę link kitokių, netradicinių sprendimų ir aukštesnio pasitikėjimo laipsnio. Dabar važiuojant iš eigos, taip ir važiuoji. Neaiški nei tarpinė stotelė, nei galutinė.

Teks padirbėti ties savo laisvės skaičiumi. Reiks tik nepersitempti, nes gi paskutinėj kelionėj – visų kišenės vienodos!

7 komentarai “Kiek uždirba programuotojas-analitikas? Atlyginimo istorija”

 1. Ačiū, kad taip atvirai dalinatės informacija. Lentutėje čia atlyginimas į rankas? Ar neatskaičius mokesčių 🙂
  O kaip antrosios pusės įplaukos? Investuojate tik savo lėšas ar bendrai šeimos? Žmona savo nuožiūra?

 2. Sveikas, Povilai.
  Čia kalba eina apie DU į rankas be priedų.
  Žmonos pajamos didesnės negu mano 🙂
  O investuoju dabar tik savo dalį. Prie konsolidacijos dar reiks prieiti.

 3. Jausmas pažįstamas apie srities keitimą. O bet tačiau, man čia sunkiausia susitarti su savimi, nes išeiti iš dabartinio atlyginimo į kitą sritį, reiškia dirbti beveik už dyką. Tai nauja sritis turėtų labai patikti. Kol kas realiausia atrodo, kad tiesiog išeisiu į ankstyvą pensiją ir tiek. Gal nurimus ir pailsėjus vėl norėsis dirbti…

  1. Labas, SQL mano pamatas. Be to, turiu specifinių nišinės verslo valdymos sistemos žinių. O visa tai apklijuoju mokėjimu parduot idėją, aišku Excel, Lean’o metodikos išmanymu, vizualizacijos žiniom ir pan. Daug asmeninių savybių subyra į tai kiek uždirbu.

 4. Niekada nesu gavęs tokių atlyginimų! Praktiškai visada dirbau tik dalinai savo UAB, tai kaip ir daugelis mokėjausi tik mma, nes dividendų pavidalu daug pigiau išsitraukinėti pinigus. Žinau, kad bus maža pensija, bet spėju, jog sutaupyta ir paties suinvestuota gerokai viršys sodrą. Nesijaučiu ir apgaudinėjantis ką nors – įstatymų rėmuose viskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *