Skip to content

Banginio daina. Komunalinės išlaidos nuo 2014 m.

Komunalinių mokesčių išlaidų istorija

Pradėjau šniukštinėti po savo išlaidų suvestines ir radau tik vieną išlaidų eilutę, kurią nenutrūkstamai fiksavau. Net atskirą sheet’ą savo excel’iuke tam išskyriau, tad pamaniau, kodėl gi nepakalbėjus apie visiems be išimties tenkančias išlaidas. Suk juos velniai tuos komunalinius, bet visi juos moka – net ir off grid’e gyvendamas turėsi internetą, telefoną ar žiū už elektros pasaugojimą mokėsi.

Mokestėliai įvairūs ir jų gausu. Bute paslaugų tiekėjų skaičius didesnis; reziduojant nuosavam name jų mažiau. Nėra administratoriaus, šalto ir šilto vandens tiekėjų, šildymo tiekėjų (nebent dujomis šildoma). Aišku name gyvendamas turi ir kiemą nusikasti, ir kabarotis į medį kokią šaką pripjaut. Bet gali ir pasisamdyti profesionalus.

Su kuo galima derėtis

Kokioms paslaugoms galima rinktis tiekėjus:

 • Interneto / TV
 • Mobiliojo ryšio
 • Elektros
 • Draudimo
 • Apsauga

Mes naudojamės visomis 5 paslaugomis, bet užspaudus iki max ribos gali likt tik elektra. Teoriškai. Mobilų ryšį ir internetą trauk iš darbinio telefono, neturi paskolos nėra turto draudimo, jautiesi saugus neprisijungi prie apsaugos tinklo.

Vargu ar pajudinsi

Sunkiai, bet pakeičiamas yra butų administratorius. Vienam butui šilta su juo, kitam dzindziliūška, o kitas į jo pusę negali pažiūrėti. Vargo vakarienė, lengvai nepakrutinsi.

Nepakeičiamieji

Nuostabioji nepajudinama trijulė:

 • Šildymas ir šiltas vanduo
 • Šaltas vanduo
 • Šiukšlės

Buto komunaliai mokesčiai

Butas naujos statybos 2012 m. Kažkaip nebelabai bus jau naujos statybos, beveik dešimtmetį prapūpsojo…

Šildomi 46 kv. m. su individualia apskaita.

Buto komunalės išlaidos 2014 – 2021 m.

Matau, jog iš esmės mano išlaidos komunalinėms paslaugoms per 2014 – 2019 m. laikotarpį net sumažėjo. Pastarųjų dviejų metų nevertinu, kadangi ten apsigyvenimo nuomininkas su XBox’u.

Draudimas. Drausta per Swedbank’ą privalomuoju turto draudimu, kadangi butas su paskola. Dar kažkurią dalį sumos sudaro civilinis draudimas. Suma visais metais sudarė 6,83 Eur. Reiktų gal tik sąlygas peržiūrėti, nes nebepamenu kokio dydžio civilinė.

Telefonas. Jau nuo paauglystės kai turėjau Siemens C55 esu Telia klientas. Jau daug vandens nutekėjo, bet kad jie rodytų didelę meilę taip nėra. Pastebėjau tendenciją, jog suma mažėjanti, bet čia gali būti susiję keli dalykai: buvau nupirkęs Nokią išsimokėtinai, sukrisdavo parkavimas mieste, paramos akcijos.

Telefono nekeičiau gana senokai gal jau 4 metai. Darbinio neėmiau, nes turėjau savo. Aplinkosauginiai sumetimai gal suveikė. Dabar jau, kai bus laikas keisti telefoną čiupsiu darbinį ir naudosiu kaip asmeninį. Nejaučiu priklausomybės telefono markei, tad jeigu ir reiktų pirkti iš asmeninės kišenės vargu ar pirkčiau brangesnį negu 300 Eur. Kai prakalbom apie priklausomybės – man vis tiek Nokia yra Nokia. Aš jaučiu sentimentus Nokiai, Volvo ir Polar laikrodžiams. Dar pridėkim tradicinį švedų apelsinų marmeladą ir turėsim derinuką.

Kas dėl parkavimo mieste – dėl karantino, dėl to jog nebėra centro poreikio – senamiestyje esame reti paukščiai. O jeigu jau ten nutūpiam, tai keturi ratai sustoja žmonos darbinėje vietoje.

Gyvendami bute turėjom TV, išsikraustę į namą ir susilaukę antro mažylio nusprendėm, jog laiką geriau leisime lauke ar lipinant LEGO kaladėles, todėl nebematau reklamų apie vykstančius paramos renginius. Nutrūko šitas paramos kanalas. Nors kiekvienais metais stengiamės pradžiugintį nepažįstamą vaiką ar senolį Kalėdinėmis dovanomis.

Kas mėnesį moku 6.99 Eur, bet nesinaudoju internetu, nors į planą yra įtraukti gigabaitai… Turiu galimybę naudoti darbinį mobilųjį internetą. Tupiu ant double sim.

Administravimas. Kadangi čia nejudinami lordai – tai kainos irgi šiek tiek ūgtelėjo. Auga 15 – 20 proc. Pinigais grubiai atriekiam apie 20 – 21 Eur. Bet nėra ko norėti. Darbo kaštai išaugo belekiek. Turbūt lemputės, trinkelė ar plytelė sudaro menką dalį sąnaudų, nes remontuoti dar po kol nėra ko. Kas buvo sudėta orginaliai statant bendro naudojimo erdves tas ir liko. Kardinalių remonto darbų nebuvo.

Nežinia kaip kaltų kakton sąskaita, jeigu reiktų kažką rimčiau pakrapštyti šilumos punkte, ant stogo ar kitam mazge.

Internetas / TV. Puikiai pamenu kai įsirenginėjau nebuvo iš ko rinktis. Buvo monopolis – Telia. Kitų tiekėjų inžinieriai dar nebuvo prasimėte kabelių ar ko, bet teko imt nepigų pasiūlymą. Kaip matote iš statistikos, jų paslaugos naudojausi du metus, o pasibaigus sutarčiai ėjau į paieškas ir jos buvo puikios. Iki šiol bute esam pajungęs Penkių kontinentų laidus.

Šešti metai su jais prabėgo ir jokių nusiskundimų – viskas čiki piki. Visai neseniai teko pratęsinėti sutartį, tai išsiderėjau 3 metų sutartį su 0,05 Eur/mėn. pabrangimu. Gal čia nėr ko džiaugtis – kiti derėdamiesi nuolaidas gauna?

Vanduo. Stabiliai mokėjau po 4 – 5 Eur per mėnesį. Čia apie 3 kubai vandens grubiai. Įrengtas tik dušas, todėl ten nepanardysi, o žvakes kūrensi super retai. Net ir su mažu vaiku mažai susukdavom, nes kiek gi ten to vandens į vonelę supildavai.

Bute nėra indaplovės, tad nežinau ar čia blogai, ar gerai. Kiek to vandens išpliūškindavom indų mazgojimui nesumatuosi.

Kitas dalykas visa buitinė technika ir santechnika yra taupanti vandenį A+ sprendimai taip sakant. Per tarpines po kol kas netaško.

Šildymas ir šiltas vanduo. Esam šilumos mėgejai, todėl jeigu šalta negailėdavom. Bet sąskaitos už šildymą palyginus su senos statybos butų – nu nėr ką lyginti. Kas mėnesiai mokėjau nuo 10 – 16 Eur/mėn už laikotarpį nuo 2014 -2019 metų. Grubiai po 0,3 Eur už kvadratą – bet čia su šiltu vandeniu.

Elektra. 9 – 14 Eur per mėnesį tikrai nėra daug. Čia irgi kaip ir apie vandenį pasakytina, jog technika taupanti energiją. Bet ir mūsų įpročiai tokie senoviniai. Jeigu pažiūrėdavom, tai Auksinį protą, Beatos virtuvę ir Šok su manimi. Jeigu rimtai tai iš esmės LRT programa. Dabar kai apie tai rašau, pagalvojau, kad pasiilgau Panoramos.

Ilgai naktim nenaktinėdavom prie ekranų, laiką leisdavom stipriai sportuodami arba grajindami stalo žaidimus su draugais.

Šiukšlės. Iki 3 eurų per mėnesį. Nieko nepakomantuosiu daugiau mokestis naujai administruojamas savivaldybės. Kartą per metus gaunu sąskaitą – ją apmoku, o tuomet mėginu nepamiršti perstatyti nuomininkui.

Paskutiniai metai nuomininko. Mokamos eksploatacinė išlaidos akivaizdžiai skiriasi nuo mūsų mokėtų. Mes mokėjom 76 Eur (2018 m. vidurkis), nuomininkas 91 Eur (2019 m. vidurkis).

Namo komunaliniai mokesčiai

Namas apie 130 kv. m. Gyvenamo 100 kv. m. Energetinis sertifikatas A+.

Namo komunalės išlaidos 2014 – 2021 m.

Draudimas. Draustis teko ir dėl turimos paskolos ir dar on top užtraiškėm visus privalumus vagystė, elektros įtampos svyravai. Pilnas faršas. Brangokai atrodo. Vienas iš darbų persižiūrėt konkurentų pasiūlymus.

Apsauga. Dar statybu metu prijungiau ir pridaviau namus apsaugai, jog nebūtų stebuklų. Dabar kai pusę metų praleidom karantine užsidarę ir niekur neišlindę šita fizinė apsauga atrodo absurdiškai. Bet nieko džiaugiuos, jog irgi derėdamasis pirmai sutarčiai išpešiau trims mėnesiams sąskaitas po 1 eurą.

Telefonas. Dainelė ta pati, kaip ir bute, tik čia permečiau jau sąskaitos sumas. Techniniai niuansai.

Internetas/TV. Apie šviesolaidį teko užmiršti. Teko rinktis spuogo sprendimą. Paėmėm Tele2. Nepataikėm nei ant akcijų, nei stipriai nusiderėjom. Yra internetas – youtube galim pažiūrėt juokučius, bet jau Žalgirio rungtynes per LRT online nu ne kažin ką. Trata, braška, spalvos keičiasi, minecraft pikseliukai juda. Šiaip galima žiūrėt – akių nesudroši. Nors internetas ne fontanai čia pas mus.

Elektra. Oras vanduo sistema kaitina ir trobelę, ir šiltą vandenį. Maistas burbuliuoja kožną dieną, šviesų festivalis kiekvieną vakarą, tad nėra ko norėti elektros pribirbinam į valias. O ir žiema buvo nepaprastai dosni šalčių. Šių metų nevertinant, 2020 metais mokėjom po 53 Eur per mėnesį.

Pasiskaičiavęs matematiką sukirtom rankom su Elektrum. Ėmiau biržos kainomis. Šiais metais butą manau, perrašysiu irgi Elektrum dėl patogumo.

Reiktų atlikt business case su saulės elektrine. Bet vis neprisiruošiu, be to, kai kiekvienais metais kinta pasaugojimo mokestis išskaičiuot aiškų atsiperkamumą tampa kebloka užduotis. Bet pribręsiu.

Elektra vandeniui. Naudojam gręžinį keliems namams, todėl splitinam sąskaitą už elektrą, kuri yra juokinga. Nes vandens ypač vasaros sezonu, kai įsijungia laistymo sistemos, pataškom ir į kairę, ir į dešinę. Visgi, pas mus veikia tas eko rėžimas, todėl viską esam sureguliavą taupiai. Bet name, tai jau ne bute.

Šiukšlės. Tarnystė tęsiasi, bet jau kitam tiekėjui. Šiukšles rūšiuojam kiek įmanydammi, bet šiukšlių išvežimo grafikai keisti, nes mes daug greičiau sukaupiam plastiką ir popierių, negu buitinių atliekų konteinerį. Bet buitinės šiukšlės vežamos kartą per dvi savaites, o popierius su plastiku kas mėnesį. Tai mums kažkaip atbulai gaunasi. Kaina dvigubai brangiau negu bute 6 Eur per mėnesį.

Komunalinės išlaidos sudaro labai menką dalį mūsų išlaidų, bet apie jas verta kalbėti, nes ir jas galime/galite sumažinti. Tolimas ryšys, bet, tikiu, jog sutiktas banginis mums padėkos.

Kokių jūs hack’ų esat primisliję?

2 komentarai “Banginio daina. Komunalinės išlaidos nuo 2014 m.”

 1. As nesuprantu, kiek paskaitau dauguma vandens sunaudoja apie 5kubus, pas mus 10maziausiai yra buve,o siaip vidurkis 11-14 kubu per menesi, vaiku nera, tai net zmonos klausiau kur tas vanduo dingsta, nes kiti su 3 vaikais tiek neisnaudoja…ok,turim akvariuma, keiciu dali vandens kas pora savaiciu, bet ten koks 50l maximum per karta, skalbenke A+ sukas kasdien beveik, nes daznai skalbiam,indaplove kiekviena diena maziausiai,kartais du,nes ta siauresne nu ir dusas,jokiu voniu, 2 kart per diena, atrodo nieko isskirtinio, bet kur tie 14kubu sueina tai niekaip nesuprantu

 2. Na mes irgi pasimaudydavom dažnokai, kartais bent kelissyk per dieną – daug sportuodavom. Bet ir nerelaksuodavom irgi atsukę. Skaitiklis nukrypęs pas mus neturėtų būti mat visai neseniai keistas, dabar gal tik keliasdešimt kubų prasukęs.
  Mes kaip kada, bet 3-5 kubai grubiai būdavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *