Skip to content

Šmaukšt ir ketvirčio nebėra. 2021 m. kovo rezultatai

Šeimos finansiniai rezultatai 2021 kovas

Kas gali būti geriau už pavasarį: pliurza tampa keliu, paukščiukai pypauna, karantinas tęsiasi, šildymo sezonas baigėsi. Navarotų nors vežimu vežk. Kaži ką pavasario džiaugsmai atnešė šeimos finansams.

Kiek daugiau spalvų tai faktas.

Gyvenimas

Romantiškai pavadinau šią skiltį. Čia papuola: namas (179.141 Eur), automobilis (2.500 Eur) bei eksperimentai (versliukais juos ankstesniuose įrašuose vadinau). Šita sritis lieka stabili, nebent namui atliekamas upgrade ar naują side hustle paleidžiu.

Namas rinkoje būt vertas 200 – 220 k. Eur, bet jokių fokusų nedarau savo buhalterijoje – bent jau čia – ir namo verte laikau jo savikainą.

Kadangi prie namo krapštytis nemėgstu, o automobilis važiuoja; vienintelė žavinti dalis šioje srityje tai – eksperimentai ir versliukai. Laikas nuo laiko vis koks perliukas užgimsta. Manau, greitu metu paleisim naują projektą.

Gyvenimui paskirta 56 proc. turto. Išvertus pinigais 182.541 Eur.

Žinoma būtų galima iki skrupukų suinventorizuoti užgyventą turtelį (koptukai, bliūdukai ir magnetola) ir jį pakišti po „Gyvenimo” skiltimi, bet argi verta? Įdomu būt pamatyt skaičius tai vienareikšmiškai.

Investicjos

Investicijos – štai dėl ko nusprendžiau užkurti besociai.lt. Tai dalis, dėl kurios dažniausiai susiburia FI/RE bendruomenė.

Šią skiltį sudaro:

 • NT nuomai
 • Likvidus turtas
 • Finansinė pagalvė
 • Vaikų ateitis
 • Pensija
 • P2P
 • VP
 • Egzotika

NT nuomai

Nekilnojamojo turto vertę laikau fiksuota paprastumo vardan – 91.579 Eur. Vėlgi savikaina. Nors manyčiau reali turto vertė > 100 k. Eur.

Nuomos fronte nieko naujo. Tik balandžio pabaigoje pirmą kartą aplankysiu nuomininką – bus labai įdomu ką rasiu. Be to, reiks aptarti keletą nuomos sutarties punktų, kuriuos norėsiu keisti. Bet tai čia niekis, palyginus su tuo, jog aiškės ar pratęsiame sutartį dar metams.

Likvidus turtas

Monetos barška kišenėje. Bet viskas kontroliuojama. Tikrųjų grynųjų kaip ir visiškai nereikia, visur atsiskaitau kortele. Bent jau taip supuolė, jog su žmona pasiskirstėm biudžetą taip, jog man net į turgų uogų nereikia grynų.

Likvidų turtą skaidau taip:

 • Gryni
 • Swedbank
 • Paysera
 • Revolut

Apie 1.000 Eur matau, jog pastoviai palaikau. Norėčiau sumažinti šią sumą iki 300 – 500 Eur.

Finansinė pagalvė

Pergalė – ka ching! Dar vienas 300 Eur indėlis tik šiam momentui 48 mėn. padėtas į InBank taupomąją su 1,8 proc palūkanų. Šiai dienai 5 indėliai, iš viso 2.650 Eur. Saugiai ir ramiai papsi palūkanų centukai.

InBank aktyvūs indėliai

Vienas pastebėjimas, jog įžengus į 48 mėnesių laikotarpį InBanką gerokai pranoksta General Finance ir Mano Bankas, kurie atitinkamai siūlo 2,3 proc. ir 2,2 proc. metinių palūkanų. Minusas, jog abi finansų įstaigos indėlius priima nuo 500 Eur.

Dėl pinigų judėjimo greičio ir palūkanų normos kitą indėlį, manau, nukreipsiu į GF. Bet tas jau bus tik po 5 mėnesių, nes kas mėnesį Juodadieniui atidedu po 100 Eur.

Vaikų ateitis

Jokių pokyčiu į kiekvieną iš portfeliukų perleista papildomai po 70 Eur.

Viena didesnė naujiena, jog ETFmatic buvo parduota belgams. Jokios sąlygos po kol kas nepakeistos, tad tikiuosi, jog jos ir liks įšaldytos. Galimai šis perpirkimas taipogi turėjo įtakos naujų klientų priėmimo procesui, tad gal dabar atsidarė varteliai į ETFmatic lietuviams?

Vaikučių ateities fondelis ir jo projekcija

Iš viso įnešta yra 2.692 Eur. Rinkos vertės 3.247 Eur.

Pensija

Toks jausmas, jog užkuri šitą garo mašina ir ji rauna. Panašu, jog rauna ir nestoja. Artėjam prie 30.000 Eur ribos, norėtųsi pramušt lubas. Lieka tik plot katučių, kai bus blogai – paverksim.

Pensijos fondų istorija

Be to, patikrinau, jog valdžia su maksimaliu kaupimu į II pakopą dabar paskatina 19,58 Eur (235 Eur per metus). Ne gana to nuo 2021 m. valdymo mokestis susitraukė iki neregėtų žemumų 0,5 proc. Tokių dalykų šitoj žemėj dar nematėm.

Pensijai į II ir III pakopą atidėta 216 Eur.

P2P

Portfelio balansavimas jau pusiaukelėje. Pasiekta neprastų rezultatų: augo bendras portfelis 1.124 Eur., mažėjo blogų paskolų dalis. Susitikslinau, jog Debitum uždarysiu po 123 dienų vasaros pabaigoje, o Paskolų klube beliko kaboti 10 paskolų, kurios nevėluoja. Viliuos prakišiu jas balandį ir galėsiu uždaryt sąskaitukę. Eksperimentus būsiu nutraukęs sėkmingai – neliks jokių galų.

P2P portfelio sudėtis eliminavus 90 d. vėluojančias paskolas

Iš suvelto pempės kuodo, kurį turėjau su P2P liks tvarkinga šukuosena.

Balandį tikiuosi turėti labai panašius portfelius kiekviename iš P2P operatorių. Tam tikslui per balandį turiu suleisti 1.508 Eur: 989 Eur į EstateGuru ir 519 Eur į FinBee. Sėkmės atveju kiekvienoje platformoje turėsiu po 4.350 Eur. Realu? Pasistengus taip.

Pelningumas kiek šoktelėjo dėl į mokėjimo grafiką sugrįžusių klientų. Per mėnesį iš palūkanų gauta 87 Eur.

P2P portfelio pelningumas

VP

Buvo užgazavęs Shell’as kovo viduryje, bet išsikvėpė pasirodžius informacijai apie stiprėjančius nuogastavimus apie trečią Covid bangą pasaulyje. Beje, kovą aplankė dividendų dėdė ir paliko 14,83 Eur. Jau visi metai su dividendais – whoop whoop.

Egzotika

Čia permečiau savo turėta ETH. Turiu 1/3 ETH, kuris padėtas stakint į Krakeną keletui metų.

Kriptovaliutų bandymų poligonas – Kraken staked assets

Įsipareigojimai

Dengėm galingai 1.607 Eur nukreipti paskolų dalies dengimui. Džiaugiuos tokia apimtimi.

Įsipareigojimai nuo viso turto sudaro 16,6 proc. arba 53.966 Eur.

Suma summarum

besočių portfelio sudėtis 2021 m. kovas

Geras mėnuo. Viskas pagal planą. Man va tiek tetrūksta, jog susitvarkyčiau savo exceliuką ir galėčiau ramiai gert mėtų arbatą. Nes kai paspirgins saulė ir norėsis eit į daržą pasikapstyt, kaip vištai po skiedryną bus jau ne exceliukai galvoj.

6 komentarai “Šmaukšt ir ketvirčio nebėra. 2021 m. kovo rezultatai”

 1. Sveikas, tikiuosi nesupyksi, kad lendu ne į savo reikalus, nors greičiausiai komentarų skiltis ir yra skirta nuomonės reiškimuisi ir diskusijoms! 🙂

  Taigi, galbūt pasvarstyčiau dėl finansinės pagalvės dydžio.
  Balima elgtis kaip honestFire ir laikyti savo aktyvus finansine pagalve.
  Bet pats niekad nenorėčiau pardavinėti aktyvų, kad padengti einamąsias išlaidas.
  O priežasčių kodėl gali prireikti daugiau nei 3k tikrai galima prigalvoti galybę.

  Taip pat fiksuoti indėliai. Mano nuomone nuo tokių sumų pusę procento skirtumas yra nedidelis, svarstyčiau dėti į neterminuotą indėlį kur palūkanos sukasi apie porą procentų, tarkim pats turiu 1,9, šeši nuliai kiek pamenu turi 1,8proc.

  Papildant, kažkiek būčiau linkęs laikyti casho savo portfelyje investicijoms, tokiu neramiu laiku negali žinoti kada gali pasitaikyti gera galimybė ką nugvelbti.

  Peace! 🙂

  1. Labas,
   Kitokia nuomonė yra super vertinga, todėl ja raginu dalintis.

   Kas liečia finansinę pagalvę tai indėliai man atrodo artimiausias įrankis finansiniam rezervui. Dėl 3k eurų, kuriuos laikau kaip finansiniu buferiu, tai planas yra sukaupti apie 13k iki 2025 m. Rašiau detaliau apie savo pasirinkimą https://besociai.lt/2020/12/24/kad-nesibaigtu-vakarelis-juodos-dienos-fondas/.

   Matot, aš nesu numatęs dabar pirkti ETF ar pickinti akcijų, todėl grynųjų vengiu. Mūsų planas pasidengti namo paskolą ir pildyti P2P krepšelį. Esam įdomiai situacijai rinkoje kas mėnesį galėčiau atsisakęs priešlaikinio būsto kredito grąžinimo ir P2p suinvestuoti apie 2.500 Eur.

   Man dabar horizonte kredito padengimas, vaikų ateities fondo didinimas, juodos dienos rezervo papildymas ir P2p numatyti 🙂

   Gražių švenčių!

 2. Atitraukiat lėšas ir uždarinėjat sąskaitas kai kuriuose p2p, o į naujas platformas nesidairote? Visokių yra dabar Peerform, Upstart ir t.t.

  1. Labas, Ovidijau,
   Uždarinėju tam, jog būtų aiškesnė portfelio stuktūra. Turėsiu aiškiai išskirtas verslo ir vartojimo paskolas, NT ir sunkiąja technika padengtas paskolas. To man pilnai pakanka. Juoba laikyti po keletą tūkstančių eurų atskirose P2P platformose nerandu argumentų. Grąžos panašios, rizikos vertinamos visur pagal panašų algoritmą – stebuklų nebūna;nebent siekčiau diversifikuoti paskolas stipriai plėsdamas geografija.
   Kokiose platformose jūs investuojat? Kokia patirtis, pastebėjimai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *