Skip to content

Dividendinis investavimas – grybautojams

Finansinė laisvė, pinigai, investavimas

Finansinis raštingumas turi lietis per kraštus renkantis akcijas – jeigu nori baravykienės su spirgiais, o ne šunbaravyrius krapštinėt savo lėkštėje. Retam nespirga noras pagrybaut gausiame grybais miške. Asmeniškai patirties mažai ir grybus sunkiai atskiriu. Visgi pasidalinsiu apie savo patyrimais ir pintinės turiniu, į kurį kroviau ir Klaipėdos naftą, ir Sanofi.

Susidomėjau akcijomis prieš bemaž 4 metus, kai ėjau pirmųjų tėvystės atostogų. Pirmas vaikas ramus, tėvystės entuziasmas ir adrenalinas puikiai veikė, todėl mėnuo laisvo laiko buvo panaudotas prasmingai. Pažintis su vaiku ir Europos kompanijų žvaigždynu.

Mano pagrindiniai principai renkantis akcijas:

  • Dividendinės akcijos. Karaliai, aristokratai ar dar bala žino kaip jas vadina. Tai akcijos, kurios turi ilgą 10, 25 ar net 50 metų augančių dividendų politiką. Kaip tai suprasti. Mintis tokia, kad įmonės renkasi ar savo akcininkams atriekti dalį pelno dividendų pavidalu, ar pelną investuoti į plėtrą, o gal panaudoti kur kitur. Jeigu dividendai didinami kasmet – tokia kompanija pretenduoja pritraukti pinigų srautus mėgstančius investuotojus. Tai reiškia, jog visiškai nesvarbu kaip sekasi tavo akcijai rinkoje ar ji kyla, ar krenta – tu pastoviai generuoji pinigų srautą, kuris idealiu atveju yra augantis. Apsisaugoma nuo infliacijos ir akcijų kainos įtakos pinigų sraugui. Vaikinukai p2035 ir brokeinvestor laikosi tokios strategijos. Neslėpsiu, man toks žaidimo modelis labai imponuoja. Paimkim perdraudimo ir draudimo gigantą Munich Re. Įsigyji akcijų ir jos tau generuoja reguliarų pinigų upelį. Jog upelis taptų upe reikalingi milžiniški pinigai arba reikia kantrybės.
Munich RE dividendai. Duomenys iš https://www.munichre.com/en/company/investors/shares/dividend.html
  • Investuoti į eurą. Siekis gauti pinigų srautą tokia valiuta, kuria atsiskaitau pirkdamas Biržų duonelę. Taip siekiu apsidrausti nuo valiutų kursų rizikos bei dvigubo apmokestinimo. Dėl diversifikacijos sutinku, jog reiktų ir jenų, ir dolerių, ir eurų. Reiktų šia tema labiau pasidomėti ir knygų paskaityti. Perkūnas jį žino, tą eurą, bet iš mano trumpos patirties perkant USD denominuotas akcijas, pamačiau kaip tamposi USD/EUR kursas. Jį būtų galima normalizuoti reguliariai perkant konkrečią akciją, taip prisiperkant akcijos su įvairiu kursu. Bet vdrug kursas pasisukt į vieną ar kitą pusę, gali arba stipriai išlošti arba nudegti.
  • Pasvilusios akcijos. Reiškiasi, jog ieškom akcijos, kuri yra nukentėjusi nuo pandemijos, konkrečios rinkos specifikos. Pabandom surasti pirkimą, kuris šiandien yra pigus ir moka reguliarius dividendus. Taip susigeneruojamas aukštas dividendinis pajamingumas. Žinoma, nevisad pataikai. Čia taip nutiko su paskutiniuoju mano įsigyjimu – Royal Dutch Shell.

Shell nupirkau už 11,9 Eur už akciją. Laimės dalykas – pataikiau bemaž ant paties istorinio dugno. Perkant dividendinis pajamingumas siekė apie 10 proc. Rizikavau, nes pandemija smogė naftos kainoms, gavybai – tačiau žinojau, kad Shell nuo II pasaulinio karo nebuvo sumažinęs dividendų. Šokau su savo 1.500 eurų į šitą vakarėlį. Bet šviesos ir muzika prigeso, kai pirmą kartą Shell ryžosi sumažinti dividendus tenkančius vienai akcijai po 80 metų pertraukos. Galutiniam variante išplaukiau su 4 proc. dividendų pajamingumu.

Shell akcijos 15 metų istorija

Po kol kas tai mano vienintelė akciją, kurią turiu ir laikysiu. Dėlioju viso portfelio planą ir perspektyvas kaip ir kur nukreipinėsiu lėšas. Bet iki kitų metų vidurio vargu ar gilinsiuosi į šią sritį detaliau. Kaip žinot tikslas pasigrąžinti apie 20k eurų paskolos likutį.

Istoriškai buvau išlindęs pagrybaut akcijų rinkose ir turėjau dalelę General Motors, Nokia, Sanofi, Klaipėdos naftos. Kaip naujokui viskas baigėsi su fanfarom – pozicijos buvo uždarytos ir per metus sugeneravo kiek daugiau nei 1.600 Eur pelno prieš mokesčius.

Vertybinių popierių istorija 2017 – 2021 m.

Įdomi sritis, labai azartiška ir velniškai klampi. Esminis dalykas – generuojamas per skystas pinigų srautas. Grąžos niekada nepasieks dviženklių skaičių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *