Skip to content

Ledai pajudėjo. 2021 m. vasario rezultatai

Šeimos finansiniai rezultatai 2021 vasaris

Pakalbėkim apie rezultatus ir koks raumuo ar lašinys susiformavo per vasario mėnesį.

Fizinis kilnojamas ir nekilnojamas turtas

Tik ką išsianalizavau savo nuomojamą NT atvejį. Apie jį straipsnis čia.

Kovo mėnesį būtinai turiu pagalvoji ir apsirašyti logiką kaip vertinti buto ir namo vertę bei po kuria eilute juos pakišti. Šiuo atveju iš sausio mėnesio apžvalgos komentarų buvo mestelta mintis skaidyti turtą į aktyvų ir pasyvų. Aktyvus turtas aprašytu turto klases, kurios generuoja grąžą ar yra investicinio pobūdžio. Tuo tarpu turtas, kuris skirtas gyvenimo malonumams: pastogė ar automobilis palįstu po pasyvaus turto skėčio.

Likvidus turtas

Liko 1.500 Eur likvidaus turto – nors praeitą mėnesį turėjau apie 2.000 Eur. Praėjusį mėnesį dalis pinigų buvo nepraskolinti per P2P platformas, todėl jie kabėjo Payseroje.

Finansinė pagalvė

Dar 100 Eur atidėta. Kovą bus tik pliumt dar vienas jau penktasis indėliukas. Pasitikrinsiu dar indėlių sąlygas ar neatsirado geresnių variantų, bet šian užbėgus į indeliai.lt nieko gudriau nerasi. Manau, vėl pašausim 300 Eur į inBank.

Vaikų ateitis

Buvau maloniai nustebintas kai vasario mėnesį iš savivaldybės gavau po 70 Eur už vaikiuką. Kas dar labiau nustebino kai užbėgęs į Oksfordo universitetą pamačiau, kad Brexitas ištaškė visas galimybes – dabar metinis mokestis apie 30.000 svarų per metus. Dar reiks pašniukštinėti, jog susidaryti vaizdelį kokios dabar mokslo kainos užsienyje. Dabar esam nusiteikę taupyti vaikų išsilavinimui, bet ne jų būsto pradiniam įnašui.

Pensija

Čyrkšt. Subarsčiau dar 279 Eur į pensijų fondus, negaliu būti nepatenkintas dar nesu matęs savo pensijų fondų taip išstypusių.

P2P

Uždariau šį klausimą. Reziumavau gana sunkiai, nes buvo daug vidinių diskusijų kaip viską sukonsoliduoti. Laikau tai laimėjimu, nes tai sritis, į kurią kabinsiuosi šiais metais ir nukreipinėsiu didžiąją dalį savo finansų.

VP

Vertybinių popierių krepšelis nepasikeitė. Viskas taip pat kaip ir praeitą mėnesį. Naftos gigantas auga ir atsigauna.

Versliukai

Praėjusiais metais užčiuopiau gyslelę dalinuosi.lt. Svarstau ar nepradėjus rimčiau domėtis įrankių nuoma. Nes susidomėjimas daiktais nuo stalo žaidimų iki vaikų maniežų egzistuoja. Reiktų tik plėsti asortimenta didesniais agregatais, kurie neštų ne po 6 Eur per savaitgalį, bet po 20 Eur. Po kol kas tai tik mažas pajamas generuojantis šaltinis. Per 2020 – 2021 m. po visų nuskaičiuotų mokesčių gavau 345 Eur.

Įsipareigojimai

Sausio mėnesį karantinavomės 12 darbo dienų. Teko eit į nedarbingumą. Nepersirgome Covid’u, bet teko izoliuotis dėl darželyje pasireiškusio atvejo. Gavau ženkliai mažiau pajamų, tad prisukau paskolų grąžinimo kraniuką. Vasarį padengta 837 Eur kredito.

Suma summarum

2021 m. vasario rezultatai

Reikia skubėti tvarkyti savo Didžiąją knygą, jog tas naujai kuriamas baltas lapas netaptu suodinu. Šiuo metu vargo vakarienė uždarinėjant mėnesį duomenis suvedinėti į du skirtingus exceliukus.

4 komentarai “Ledai pajudėjo. 2021 m. vasario rezultatai”

 1. Bet ar jūsų neramina p2p skolinimų sumažėjimas, praktiškai nebėra kas norėtų skolintis, ar nebus taip kad corona išmokė finansinės disciplinos tie kurie skolindavosi 500 EUR su 12%? Gal nuo šiol žmonės nebegyvens nuo atlyginimo iki atlyginimo?

  1. Visiems tikrai linkėčiau finansinio raštingumo ir atsakomybės. Tačiau tokie pokyčiai neateina per dešimtmetį, čia sakyčiau net kartų klausimas. Manau, tokiems smulkiems investuotojams kaip aš, tikrai pakanka erdvės. Juoba atsiranda naujų P2P sprendimų HeavyFinance, EstateGuru. Seniai teko domėtis, bet bankų vartojamosios paskolos vargu ar yra pigesni sprendimai negu P2P. O žmonės labai ir labai nori gyventi madingai, nevaržydami savęs – netikiu, kad po pandemijos kažkas pasikeis, gal tik dar labiau norėsis pasitaškyti.

 2. p2p skolinimo platformose skolinate visiems ar pasidarę mėnesių limitą? Pavyzdžiui skolinate tik tiems kurie skolinasi ne ilgiau 36 mėnesių?

  1. Tautvydai, ačiū už klausimą.

   FinBee nustatymai – A ir B po 25 Eur, terminas 12 – 84 mėn, 300 – 25.000 Eur. C ir D po 20 Eur, terminas 12 – 84 mėn, 300 – 10.000 Eur.
   EstateGuru – po 250 Eur, terminas iki 60 mėn, LTV iki 60 proc, First rank, šalys visos, grąžinimo modeliai visi.
   HeavyFinance – po 100 Eur, LTV iki 60 proc, A ir B ir C, terminas iki 36 mėn, visos šalys.

   FinBee rizikingiausia dalis, o EstateGuru ir HeavyFinance skiedžiu su kiek saugesnėmis investicijomis.
   Esu pastebėjas, kad HeavyFinance po kol kas iš esmės siūlo su 70 proc LTV dažniausiai, tad per automatinį nesu tikras ar bent vieną paskolą suinvestavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *