Kiek sloikų medaus prisukta su Finbee per 6 metus

Būtų paukštis, bet plaukuotas, būtų žvėris, bet sparnuotas – kas? Bitė. Taip, ji nėra tokia svajinga kaip paukštis; taip, ji neskrajoja padebesiais; ir taip, ji nėra akis draskantis žvėris. Kuklus, retam krintantis į akis darbštus padarėlis, kurio darbo vaisiai nepaprastai gardūs.

Pamėginkim pažvelgti į avilį iš viršaus:

Finbee portfelis 2015 – 2021 m.
Finbee palūkanos, delspinigiai ir antrinės rinkos pelnas 2015 – 2021 m.

Kaip ir su Savy – taip ir čia roller coaster. Tik čia 2018 m. pab. prasidėjąs išsipardavimas susijąs su didesnio būsto pirkimu, Teko išsišluoti. Kas džiugu, jog antrinė rinka nėra mirusi. Likvidumas nėra prastas, kai per kelis mėnesius išparduodi 50 proc. portfelio. Su mažesniais lūkesčiais ar ambicijomis paskolas būtų galima realizuoti dar greičiau tik atsisakant uždarbio. Žinoma likvidumas neprilygsta akcijų, ETF pardavimui ar indėlio nutraukimui vietiniame banke. Kaip ten bebūtų šansai išsiskirti su platforma puikūs.

Per visą laikotarpį nuo 2015 – 2021 m. uždirbau 9.175 Eur: palūkanos 8.683 Eur, delspinigiai 213 Eur (jie nesutampa su FinBee dashboard’u), 279 Eur antrinės rinkos pelnas, Man kaip ir prieš tai rašytame straipsnyje apie Savy, taip ir čia kyla klausimas ką daryti su 90 d. nemokiom paskolom.

Visgi tai yra beviltiškos skolas ir jas reikia palikti už brūkšnio. Čia būtų savęs apgaudinėjimas, o 1.138 Eur gerokai pagerintų bendrą rezultatą. Dar tik iki galo man nesusiveda kaip visų P2P platformų rezultatus reiks suvesti į vieną darnią sistemą, jog visų rezultatai būtų skaičiuojami identiškai. Pabodo kreivų veidrodžių karalystė. Konsolidaciją bus įdomiausia dalis.

Finbee platforma 2021-01-27. Rezultatai 2015 – 2021 m.

Portfelio kokybė šiandien. Nedaugžodžiaujant – labai prasta. Blogų paskolų pardavinėti neplanuoju, nurašau šiam momentui į nuostolius. Šiek tiek praskiesiu su vitaminais – A vartojimo ir A, B, C kredito reitingą turinčiomis verslo paskolomis. Greito portfelio kokybės pagerėjimo nesitikiu dėl užsitęsusios pandemijos – spėju, metai bus prastesnis negu 2020 m. Įsisiautėjas virusas muša dalį verslų ir gyventojų, tad nepanašu, jog bus stebuklingi metai.

Vis dėl to rezultatai džiuginantys. Manau, tokius pat rezultatus būtų pavykę pasiekti ir su Savy. Bet kraustynės iš Savy į Finbee atnešė naudos iš antrinės rinkos pelno, kuris Savy per visą laikotarpį sudarė 715 Eur (apie investicijas Savy skaityti čia). O ir vertinant Savy vs Finbee. Man Finbee dėl softinių dalykų yra labiau priimtina platforma – komunikacija į išorę ir su klientais, matoma reklama, duomenų pateikimas. Šitam avily maltis smagu.

Man baisiai patinka generuoti pinigų srautą, esu tokios investavimo idėjos gerbėjas. Todėl greitu metu vėl užsuksiu šitą vežimą. Gal tik sarmata, kad tiek ilgai buvau viską paleidęs riedėt sava eiga, nes tikrai rezultai galėjo būti geresni. Bet kaip sakė Čerčilis: „Jeigu iš ryto truputį gėda, vadinasi vakar buvo tikrai linksma“. O kad linksma buvo tai tikrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *