Skip to content

Kiek sloikų medaus prisukta su Finbee per 6 metus

P2P FinBee

Būtų paukštis, bet plaukuotas, būtų žvėris, bet sparnuotas – kas? Bitė. Taip, ji nėra tokia svajinga kaip paukštis; taip, ji neskrajoja padebesiais; ir taip, ji nėra akis draskantis žvėris. Kuklus, retam krintantis į akis darbštus padarėlis, kurio darbo vaisiai nepaprastai gardūs.

Pamėginkim pažvelgti į avilį iš viršaus:

Finbee portfelis 2015 – 2021 m.
Finbee palūkanos, delspinigiai ir antrinės rinkos pelnas 2015 – 2021 m.

Kaip ir su Savy – taip ir čia roller coaster. Tik čia 2018 m. pab. prasidėjąs išsipardavimas susijąs su didesnio būsto pirkimu, Teko išsišluoti. Kas džiugu, jog antrinė rinka nėra mirusi. Likvidumas nėra prastas, kai per kelis mėnesius išparduodi 50 proc. portfelio. Su mažesniais lūkesčiais ar ambicijomis paskolas būtų galima realizuoti dar greičiau tik atsisakant uždarbio. Žinoma likvidumas neprilygsta akcijų, ETF pardavimui ar indėlio nutraukimui vietiniame banke. Kaip ten bebūtų šansai išsiskirti su platforma puikūs.

Per visą laikotarpį nuo 2015 – 2021 m. uždirbau 9.175 Eur: palūkanos 8.683 Eur, delspinigiai 213 Eur (jie nesutampa su FinBee dashboard’u), 279 Eur antrinės rinkos pelnas, Man kaip ir prieš tai rašytame straipsnyje apie Savy, taip ir čia kyla klausimas ką daryti su 90 d. nemokiom paskolom.

Visgi tai yra beviltiškos skolas ir jas reikia palikti už brūkšnio. Čia būtų savęs apgaudinėjimas, o 1.138 Eur gerokai pagerintų bendrą rezultatą. Dar tik iki galo man nesusiveda kaip visų P2P platformų rezultatus reiks suvesti į vieną darnią sistemą, jog visų rezultatai būtų skaičiuojami identiškai. Pabodo kreivų veidrodžių karalystė. Konsolidaciją bus įdomiausia dalis.

Finbee platforma 2021-01-27. Rezultatai 2015 – 2021 m.

Portfelio kokybė šiandien. Nedaugžodžiaujant – labai prasta. Blogų paskolų pardavinėti neplanuoju, nurašau šiam momentui į nuostolius. Šiek tiek praskiesiu su vitaminais – A vartojimo ir A, B, C kredito reitingą turinčiomis verslo paskolomis. Greito portfelio kokybės pagerėjimo nesitikiu dėl užsitęsusios pandemijos – spėju, metai bus prastesnis negu 2020 m. Įsisiautėjas virusas muša dalį verslų ir gyventojų, tad nepanašu, jog bus stebuklingi metai.

Vis dėl to rezultatai džiuginantys. Manau, tokius pat rezultatus būtų pavykę pasiekti ir su Savy. Bet kraustynės iš Savy į Finbee atnešė naudos iš antrinės rinkos pelno, kuris Savy per visą laikotarpį sudarė 715 Eur (apie investicijas Savy skaityti čia). O ir vertinant Savy vs Finbee. Man Finbee dėl softinių dalykų yra labiau priimtina platforma – komunikacija į išorę ir su klientais, matoma reklama, duomenų pateikimas. Šitam avily maltis smagu.

Man baisiai patinka generuoti pinigų srautą, esu tokios investavimo idėjos gerbėjas. Todėl greitu metu vėl užsuksiu šitą vežimą. Gal tik sarmata, kad tiek ilgai buvau viską paleidęs riedėt sava eiga, nes tikrai rezultai galėjo būti geresni. Bet kaip sakė Čerčilis: „Jeigu iš ryto truputį gėda, vadinasi vakar buvo tikrai linksma”. O kad linksma buvo tai tikrai.

8 komentarai “Kiek sloikų medaus prisukta su Finbee per 6 metus”

 1. Pradėjau investuoti Estate Guru, norisi diversifikuoti portfelį. Tad planuoju investicijas ir į Finbee. Kokiomis sumomis investuojate į P2P paskolas? Kokiais kriterijais vadovaujates atrenkant paskolas? Labai įdomu, kokią mėnesinio investicijų pyrago dalį skiriate P2P. Ačiū labai, kad dalinates savo įžvalgomis ir investavimo patirtimi.

  1. Smagu, jog radot tai kas Jums įdomu 🙂
   Aš nustatęs automatinį investavimą:
   – A ir B rizikos, 10 Eur, laikotarpis 12 – 84 mėn., paskolos 300 – 25000 Eur., paskolos gavėjo amžius 18 – 60, paskolos paskirtys visos, nuėmiau varnelę ties „Investuoti tik į vieną aktyvų paskolos gavėjo paskolos prašymą”;
   – C ir D rizikos, 10 Eur, laikotarpis 12 – 84 mėn., paskolos 300 – 10000 Eur., paskolos gavėjo amžius 25 – 55, paskolos paskirtys visos, uždėta varnelę ties „Investuoti tik į vieną aktyvų paskolos gavėjo paskolos prašymą”.

   Apžvelgdamas savo P2P krepšelį detaliau, būtinai įkelsiu savo automatinio investavimo nustatymus, taip bus patogiau.

   Beje, investuojamos sumos labai priklauso nuo to kokios jūsų gaunamos mėnesio įplaukos P2P platformoje. Pas mane dabar apie 220 Eur/mėn. Tad iš esmės suinvestuoju grubiai į 22 paskolas. Noriu, jog kuo greičiau pinigai būtų reinvestuoti, todėl esu nustatęs tokią žemą 10 Eur investuojamą sumą.

   Kai atlieku papildomą pinigų injekciją tuomet stebiu ar viskas pasisavinama, jeigu pinigai užsistovi, tuomet pabarstau į verslo paskolas, vėlgi 10 Eur sumomis.

   1. Ačiū labai už atsakymą, rekomendacijomis jau pasinaudota 😉 Klausimas dėl investicijų subalansavimo. Estateguru pastaruoju metu tikrai didelė paskolų pasiūla, o jos greit suinvestuojamos. Visiškai kita situacija su Finbee paskolomis. Naudodamasis jūsų rekomendacijomis pasidariau automatinį investavimą, tačiau pagal tempus matau, kad estateguru portfelis 10 kartų didesnis ir žymiai greičiau sufinansuojamas, ko tikrai nenoriu dėl diversifikacijos. Panašu, kad vieną, teks pristabdyti, o dėl kito apsišarvuoti kantrybe. Kaip Jums pavyksta subalansuoti P2P portfelį?

 2. Aš dar tik mėginsiu savo chaosėlį balansuoti 🙂
  Iki balandžio pabaigos tikiuosi turėsiu panašaus dydžio portfelius HeavyFinance, EstateGuru ir FinBee. O toliau maitinsiu kiekvieną operatorių vienodomis sumomis, manau, išsklolinsiu sėkmingai, kadangi dabar po kokius 250 Eur galėsiu įmesti į kiekvieną platformą. Jeigu Jūsų patirtis rodo, jog nevisai tai veikia greičiausia aš irgi susidursiu su problema. Teks manau didinti FinBee automatinio investavimo nustatymus. Visgi HeavyFinance po 100 Eur minimalus, EstateGuru po 50 Eur, tad FinBee, manau, taipogi reiks padidinti kartelę.

  1. Ačiū, manau ir man pavyks subalansuoti. Kaip ten sakoma: technikos reikalas 🙂 Planas yra ilgalaikis, tad planuoju visas palūkanas, refinansuoti. Tik kažkaip finbee pasigendu A paskolų.. gal iki manęs nedaeina 🙂

 3. Tikrai taip, ten greitai A kredito rizikos paskolos dingsta.
  Juolab kai pradėsite domėtis, manau, atrasite sau palankesnių sprendimų.

  1. Finbee ir Estateguru investuojate tik pirminėje rinkoje ar būna, kad įdomių variantų randate ir antrinėje rinkoje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *