Skip to content

Nežinau ar guru, bet pabandom EstateGuru

P2P estateguru

Praėjus keliems metams praleistiems vakuume išlendu į dienos šviesą. Ir mane nustebina, kaip dailiai subujojo NT investuotojus ir vystytojus apjungianti kompanija EstateGuru. 300 mln. eurų suteiktų paskolų – čia ne juokai, ponai ir ponios.

Įmonė piešia solidžias prognozes planuodama iki 2025 m. tapti didžiausia nekilnojamo turto finansavimo platforma Europoje. Pasidairykim į pasaulinį P2P rinkos topą:

P2p rinkos topas 2020-12-31. Šaltinis p2pmarketdata.com

Šį platforma tai dar viena alternatyva vartojimo paskoloms. NT yra sritis apie kurią mažai ką suprantu, tad mėginu mokytis iš kitų klaidų. Nors daug informacijos apie strategijas ar patarimus neradau, pateikiu keletą pagrindinių:

 • Mažas LTV rodiklis. Kuo šis rodiklis mažesnis tuo realesnė tikimybė atgauti investuotas lėšas, kai paskola tampa nebemoki ir kalba pasisuka apie turto pardavimą varžytinių metu. LTV (ang. loan to value) – paskolos ir esamos turto vertės santykis.
 • Turtas įkeistas pirmos eilės hipoteka.
 • Likvidaus turto finansavimas. Jeigu tai dvaras, rūmai ar apartamentai miesto centre už milijoną didžioji dalis investuotojų vengia tokių projeku dėl menkos jų realizavimo galimybės varžytinių metu. Default’o metu geriau jau butas miegamajame rajone ar kotedžas aptvertas balta medine tvorele. Surasti pirkėją tokio tipo NT būtų ženkliai paprasčiau.

Tai ką ši kompanija nuveikė per tokį trumpą laiką verta pagarbos.:

EstateGuru statistika 2021-01-25. Šaltinis estateguru.lt

Neatrodo, jog pasimaudysim šokolade su 11,5 proc. istorine marža, kai Finbee ir Savy nekuklūs 15 -20 proc. Visgi investicijas EstateGuru laikyčiau saugesnėmis – paskolos padengtos įkeistu turtu. Tiesą pasakius grąža identiška kaip HeavyFinance.

Įdomybių kampelyje nusižengimų Lietuvos Bankas nefiksavo nuo pat įkurtuvių. Yra neaktyvios paskyros mokestis 2,5 Eur/mėn ir 1 Eur mokestis kiekvieną kartą investuotojui atlikus lėšų išėmimą iš virtulios sąskaitos.

Sutelktinio finansavimo rinkos dalyvių santykiai su įstatymais ir vartotojais. Šaltinis lb.lt

O skandaliukų skiltyje sužibėjo platforma kai nesuvaldė interesų konflikto. Apie rašo vz.lt čia.

Mano istorija su EstateGuru visiškai šviežia, tokia šviežia kaip sviestinis kruasanas iš Mindaugo kepyklėlės Žvėryne:

Duomenys nuo 2020 m. lapkričio.

Šiuo metu nustatačiau automatinį investavimą po 250 Eur, kur LTV iki 60 proc. su pirmos eilės užstatu. Gal ką praleidau ir galite patarti, jog apsidrausčiau nuo probleminių paskolų?

Seksiu kiekvieną mėnesį situaciją, o portfelį pildysiu reguliariai, dar tik nežinau tiksliai kokiomis proporcijomis pabirs į FinBee, HeavyFinance ir EstateGuru. Beliko peržvelgti FinBee ir bus galima reziumuoti kas čia summa summarum gaunasi su P2P portfeliu.

O dabar einam kasti sniego, net miškas poška nuo lūžtančių šakų.

21 komentaras “Nežinau ar guru, bet pabandom EstateGuru”

 1. Nors mano patirtis šitoj platformoj taip pat nėra didelė, bet kolkas vieni +++ 🙂
  Per metus iš ~50 suteiktų 2 buvo defaulte. 1 iš jų vis dar ten, kita jau sutvarkyta. Labai gerai, kad prie vėluojančių labai tankiai updatinama kokie veiksmai atliekami paskolai atgauti, ko trūksta kitose platformose ir belieka tik sėdėti ir tikėtis, kad kažką daro 🙂

 2. Ar jau teko išsiimti lėšų iš platformos? Jei ne, tai patariu susitvarkyti išėmimo sąskaitą, nes man tai užtruko nepilnai 4 dienas kol patvirtino sąskaitą. Jei prireiktų lėšų, gali nemaloniai nustebinti 🙂

  1. Kaip ir minėjau pradėjau tik prie keletą mėnesių – lėšų nemėginau nuimti.
   Bet po pačio komendaro būtinai nueisiu ir pamėginsiu persivesti keletą eurų.

   Tomai, kokie tavo pastebėjimai – ilgai investuoji? Į ką investuoji?
   Gal turi kokių patarimų ko vengti? NT projektai man visiškai neišbraidytas laukas.

   1. Laba, ne, neinvestuoju, įmečiau 100 EUR, pirma investicija pradėjo vėluoti, pardaviau ir išsiėmiau 🙂 praradau ~3eur ir viską persimečiau į SAVY.

   2. Sveiki. Ačiū už aprašymą,
    Sakykite, kodėl pasirinkote automatinį investavimą su 60% LTV? Laikote jį pakankamu?

    1. Labas, Inga,
     Mano galva, 60 proc. gana saugus rodiklis. Visgi, jeigu turime butą, kuris vertinamas 100.000 Eur. Paskolos prašoma 60.000 Eur. LTV 60 proc.
     Nemokumo (default’o) atveju objektas gali būti parduodamas su 40 proc. nuolaida, t.y. už 60.000 Eur, jog būtų padengti įsiskolinimai. O tai jau ženkli nuolaida.
     Ateityje kai turėsiu didesnį krepšelį ir daugiau duomenų galėsiu pasidalinti apie vėluojančių ir nemokių paskolų duomenis. Dabar mano pasirinktas LTV yra daugiau spėjimas, kuris gali padėti suvaldyti praradimus nemokumo atveju.

 3. Pradėjote investuoti tai turbūt žinote atsakymą į tokį klausimą: kas nutiktų jei estateguru kaip korporacija išnyktų? Tokių atvejų rinkoje su p2p yra buvę, ar nedingtų mano investuoti pinigai? Ar tie pinigai kurie dar neinvestuoti estateguru sąskaitoje yra saugūs? Tai kontroliuoja kokia institucija?

  1. Sveikas, Ryti,
   Dėkoju už klausimą!
   Man svarbiausia atskirti pelus nuo grūdų. O kad tą padaryti visada perskaitau DUK segmentą ir mėginu paieškoti viešoje erdvėje prieinamos informacijos. LB nėra nustatę probleminių operatoriaus vietų https://www.lb.lt/en/sfi-financial-market-participants?list=36.
   P2P platformą valdantis operatorius visada turi bankroto riziką. EstateGuru ne išimtis.
   Bet visos investuotojų lėšos yra atskirtos ir laikomos kitose sąskaitose nei EstateGuru (kiek pamenu LHV banke investuotojų lėšos). EstateGuru tik tarpininkas.
   Bankroto atvejis aprašytas trumpai – bet kaip ir daugelis operatoriu, tokiu atveju visą administravimą perleistų kitai platformai.

   1. Sveiki
    LHV lyg buvo seniau dabar yra lėšos laikomos Prancūzijos banke BNP paribas. Mano manymu rimtas bankas (p.s.jos draustos, kurios neinvestuotos). Na mintos aiškino kad pasirinko šį banką su tikslu plėstis europoje ir t.t. Ir lėšos atskirtos nuo estateguru įmonės. Ten netgi pervedimas lėšų tikrinamas ar iš susietos sąskaitos pervedinėji. Ir atsiimti lėšas reikia į ta pačia sąskaita siųstis kitaip kiek žinau pinigai gali nesuvaikščioti.
    cia jei kas sugalvos investuoti:
    https://estateguru.co/lt/investor-referral/?switch=lt&userPromotionCode=EGU28647

    1. Ačiū už patikslinimą 🙂

     Kokie Jūsų pastebėjimai iš EstateGuru? Ko vengti, į ką atkreipti dėmesį?

     Štai kas parašyta DUK EstateGuru „Visos jūsų lėšos bus laikomos BNP Paribas banke, kuris yra Lemonway sąskaitų valdytojas. Naudotojo (investuotojo ar paskolos gavėjo) vardu atidarytos Lemonway sąskaitos yra sukuriamos automatiškai prisijungus ir patvirtinus savo paskyrą EstateGuru platformoje. Visi pinigų judėjimai yra inicijuojami pagal jūsų atliktus veiksmus EstateGuru platformoje. Papildomų veiksmų, kuriuos reiktų atlikti naudotojui iš Lemonway ar BNP Paribas banko, nėra.”

  1. Minimali investavimo suma į paskolą 50 Eur.
   Bet jog būtų prieinamas kiek išmanesnis automatinis investavimas minimali suma yra 250 Eur.
   Įdomu medžioti rankomis paskolas ir tyrinėti kas per projektas. Bet tam reikia daug laiko, o ir paskolos gana greitai užsipildo. Lieka tik milžiniškos paskolos ir dvarai. Tokių aš asmeniškai vengiu, nepanašu į likvidų turtą. O ir rūmų vertinimą atlikti keblu, nes sekli rinka tokių nišinių objektų.

 4. O kaip vertinate lietuviškąją LT platformą Profitus? Ar nelabai sulyginami su esateguru, nes profitus mažas investicijų pasirinkimas?

  1. Ačiū už klausimą.
   Deja, neteko domėtis šia platforma, tad negaliu plačiau pakomentuoti.
   Platformų profilis yra identiškas, tai jas lyginti yra gana paprasta. Belieka paanalizuoti jų viešą statistiką.
   O maža pasiūla savaime nėra blogai 🙂

 5. Remiantis jūsų rekomendacija pradėjau ir aš investuoti į EstateGuru, pirmas įspūdis tai jog viskas labai paprasta t.y. daug objektų, greitai susiinvestuoja pinigai, norisi investuoti dar ir dar, nes palūkanos puikios 🙂 bet vis pagalvoju kokie ten tie vėlavimai būna bendrame vaizde, teko jums skaityti daugiau kur nors neigiamų atsiliepimų? Jūsų pačių kiek objektų šiuo metu vėluoja grąžinti lėšas?

  1. Taigi taigi – sveikinu prisijungus prie klubo 🙂
   Aš daugiau ir nebekapsčiau – tik pačioje pradžioje kai domėjausi. Tad daugiau kažkuo pasidalinti negaliu.
   Šį mėnesį atostogausiu galvoju gal įmesiu update kaip sekasi su P2P investavimu.
   Vėluoja du objektai po 31-60 d. vėliava palenda. 150 Eur iš 6.000 Eur neatrodo blogai – bent jau kol kas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *