Skip to content

P2P kelionės pradžia arba kaip buvo nurauta su Savy

P2P Savy

Pirmasis 150 Eur į P2P technologija paremtą paskolą įšutintas dar 2015-01-04, kai tik tik pradėjo skleistis šitas investavimo pumpuras. Buvo nuostabu, fantastiška. Buvo afigienai. Nereikėjo rinkti trupinių, galėjai pasitenkinti kąsniais.

Pradedu viską standartiškai, noriu atsisukti istoriją ir įsivertinti, kas nuveikta ir kur pabuvota. Mano tikslas sužinoti kas mėnesį koks buvo generuojamas pinigų srautas ir prie kokio portfelio. Neatrodo lyg būtų neįveikiama užduotis, bet iki šiol vargiai gausiu tokio tipo informaciją iš P2P platformos. Dažniausiai tenka pasitenkinti metine palūkanų informacija ir dabartiniu portfelio dydžiu. Žinoma dashboard’ai rodys ir daug papildomų rodiklių, bet man jie nėra pamatiniai.

Pažaiskim dailę.

Savy portfelio dydis 2015 – 2020 m.
Savy palūkanos, delspinigiai ir antrinės rinkos pelnas 2015 – 2020 m.

Viskas fantastiškai užsikūrė. Per pirmus devynis mėnesius apsiuostinėjau ir augau gana atsargiai, bet kai pajutau, jog galima uždirbti nieko nelaukdavau mestelėjau žvilgančių auksinių. Taip per 12 mėnesių užaugau iki 13.264 Eur. Tačiau paraleliai kūriau portfelį ir FinBee. O pastebėjąs, jog man smagiau dirbti su Laimono Noreikos kuruojama platforma, pradėjau griebti grietinėlę iš Savy. Žinoma, buvo ir šiek tiek išrūgų. Neišvengiau to pagyžusio pieno skonio.

Iš esmės rezultatais tikrai negaliu skųstis, pelnas realizuotas, pozicijos uždarytos. Aukščiausiame portfelio taške generavau po 200 eurų per mėnesį, o tai yra apie 18 proc. metinių palūkanų (prieš mokesčius). Kaip bebūtų tai fantastiški skaičiai. Bendroje sumoje nuo 2015 m. – 2020 m. gavau 2.816 Eur, iš kurių 1.900 Eur palūkanų, 715 Eur pelno iš antrinės rinkos ir 201 Eur delspinigių. Žinoma iš šešių metų istorijos, trys metai pasyvūs. Kolekcionavau po kelis eurus už nemokias paskolas.

O kaip visą kelionę vaizduoja Savy:

Savy platformos išrašas

Liūdnos žinios, jog šiai dienai turiu 308 Eur nemokių paskolų. Nors tas šūdų šniūras velkasi jau ilgokai, bet jo pėdsakai po truputį nyksta. Istoriškai nemokių klientų buvo daugiau – kiek? Nežinau. Nesekiau detalios istorijos. Bet čia dar mizeris, pamatysit kas gavosi su FinBee šniūru. Tuos 308 Eur norisi atgauti, bet pažiūrėjus į paskolas rankelės nusvyra. Kabo jau daugiau negu 5 metus:

Nemokios paskolos Savy

Šiai dienai esu investavęs papildomus kelis šimtus eurų į šviežias paskolas platformoje. Vėl mėginu zonduot teritoriją. Visgi čia sugebėjau uždirbti apie 3.000 Eur per 6 metus. Tik šįkart esu labiau konservatyvus. Nesu tikras, kuria linkme pajudėsiu susiauditavęs savo portfelį. Nesinori turėt toksiškų paskolų, tad visi skolininkai turi A kredito reitingą.

Asmeniškai šiek tiek gaila, jog platforma kiek merdi, forumas neaktyvus, platforma vangi, komunikacijos neaptikta. Nėra proaktyvaus pardavimo, kaip PaskolųKlube. Bet palinkėsiu Audriui Žiugždai su 2,5 mln. Eur obligacijų įpūsti palankaus vėjo į Savy bures.

Šiuo metu teoriškai turiu šešis portfelius skirtingose P2P platformose, bet faktiškai koncentruojuosi tik į tris. Savy papuola tarp pasyvių platformų. Tarp tų, kurios sukelia melancholiškus prisiminimus. Šiai dienai neverta vaikytis bangos, kuri virto putomis krante.

4 komentarai “P2P kelionės pradžia arba kaip buvo nurauta su Savy”

 1. Mano patirtis kitokia. Niekur nesu bandęs daugiau, tik savy. Nepatinka kitur veikiantys garantiniai fondai – jiems suveikus dar gali likti skolingas valstybei GPM nors turi kažkokį minusą. Forumo nepasigendu, pasyvumu nesiskundžiu. Sėdžiu ten irgi nuo 2015 metų, visada skolinu su garantiniu fondu taigi tik 10%, bet jokių virvių nėra, visada skolinu po 500 į vieną paskolą, bendrai gautų palūkanų gerokai viš 10000. Šiai dienai nusistačiau sau ribas – neviršyti 30000 eur aktyvių paskolų. O vienetais jų apie 50 šiai dienai yra. Čia todėl kad mažiau 500eur neskolinu. Gaila laiko, nes paskolinus nesvarbu kokią sumą keliauji į norinčiųjų skolinti eilės galą. Man tai geriausia platforma

  1. Ačiū, už komentarą!
   O jūs investuojat pasitelkęs automatinį investavimą?
   Aš po 150 Eur investavau, tad paskolų skaičiaus taipogi nebuvau išpūtęs. Tik pasileidus automatiniam investavimui viską autopilotui leidau reguliuoti, čia ir prigriebiau įvairovės. Nors skųstus būtų šiūkštu. Blogų paskolų 300 Eur, palyginus su 3.000 Eur uždarbio. Prastesnė situacija su Finbee. Ten nemokios sudaro 1.100 Eur, palyginus su 9.000 Eur uždarbio.
   Dėl kokių priežasčių palaikot 30k portfelį? Bendros platformos rizikos? Diversifikacijos?

 2. Viskas automatu į A lygio paskolas, jokių amžiais, lyties, pajamų, paskolos tikslo apribojimų, pasitikiu, kad pats A reitingas suteikiamas ne veltui. Garantinis grąžino maždaug už 5% paskolų. Man savy kaip Jums inbank. Kartu tai diversifikacija, su mintimi, kad paskolos negali sudaryti daugiau nei 5% turto. Realiai sudaro dar mažiau. Turiu ir papierinių pinigų atsargą, kurie vieninteliai nesisuka.

  1. Šiuo metu aš taip pat apribojąs investicijas tik į saugias A kredito statusą turinčias paskolas, dalis jų su įkeitimu HeavyFinance ir EstateGuru. Tik dabar pastebiu darosi vis sekliau, nes labai sunku suinvestuoti į tokius saugius užuovėjus.
   Kai buvau vienas buvo drąsiau, atsiradus šeimai viską labiau pasveriu, nors nevengiu ir avantiūrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *