Skip to content

Kaip pasiklosi taip išsimiegosi arba koks startas 2021 metams?

Apibendrinti 2020 met7 finansiniai rezultatai

Nors pats esu iš tiksliųjų mokslų atstovų, tačiau finansinė mūsų šeimos dalis yra paleista ir ne tiek stuktūruota ir aiški kiek norėčiau, jog būtų. Kaip batsiuvys be batų – tai čia labai panašiai.

Žinoma, šioks toks pagrindas, bazė visada buvo. Yra ir dalis istorijos, bet gaila, jog turiu tik kruopą. Kiek pamenu dar Swedbank Zoom programos laikais ir gyvuojant www.manofinansai.lt svetainei pradėjau fiksuoti savo išlaidas ir pajamas. O būt įdomu pasikapstyti po tų laikų archyvą. Taigi niekada netrūko finansinio raštingumo. Bet tik dabar pradėjąs rašyti formuoju aiškesnę portfelio struktūrą, keliu klausimus ir mėginu ieškoti atsakymų.

Dabar jokių optimizacijų neatlieku ir aiškių tikslų nekeliu, leidžiu riedėti vežimui. Pirmiausia noriu viską susiaudituoti, persipurtyti savo / šeimos krepšelį. Nes po kol kas einu tik per savo valdomus finansus, žmonos dalis lieka neliesta – bet mėginu šokt viliotinį.

Šiam momentui situacija daugiau mažiau atrodo šitaip:

Asmeniniai finansai 2020 metais

Reiks man laiko metų pradžioje, jog apsirašyčiau kiekvieną iš kategorijų, pasikelčiau duomenis, juos pasianalizuočiau. Jau dvi kategorijos išnagrinėtos. Susisteminau ir labiau supratau pensijos modelius (I pensijų pakopa, II pensijų pakopa, III pensijų pakopa), sudėliojau juodos dienos fondo planą iki 2024 m. pabaigos. Judesys yra ir tas labai džiugina.

Bet… Augimas – ne pasiekimas. Asilas irgi auga.

Gero visiems starto!

6 komentarai “Kaip pasiklosi taip išsimiegosi arba koks startas 2021 metams?”

 1. Laba,
  Ačiū už komentarą mano bloge, dėka jo atradau ir pačio puslapį. O jis is tiesų yra nuostabus!

  Tikrai daug naudingos informacijos (apie pensiją, p.s. Pats sustabdžiau ir II, ir III pakopas, pagrinde dėl politinės rizikos ir darbdavio nenoro bendradarbiauti.). Perskaičiau viską, labai patiko, puikiai rašote!

  Lauksiu sekančių įrašų!

 2. Malonu atrasti naują blog’ą! Viską perskaičiau ir toliau skaitysiu. Pradedate matau toli gražu ne nuo nulio, matyt finansiniai įpročiai buvo teisingi net ir nesekant savo investicijų. Puikiai žinau tą jausmą, kai norisi viską susirankioti iš kampų, susistrateguoti. Pats sanitaro vaidmenį savo finansams atlikinėjau visus 2020-uosius. Galiu pasakyti, dabar galva daug lengvesnė, tai dalelė po dalelės stos viskas į vietas ir pačio portfelyje.

  Sėkmės rašant! Perspėju, kad įkvėpimas pats neateina, jį reikia „išsimušti” :)) Man dažniausiai padeda pirmos pastraipos parašymas per prievartą, o paskui jau pilasi žodžiai patys.

  1. Ačiū pačiam už komentarą!
   Labai smagu, kai po truputį žmonės atranda tavo rašinius ir pradeda domėtis, diskutuoti, patarti.
   Šiek tiek kurybos duonos esu ragavęs dar studijų metais – rašiau tiesiog apie kasdienius dalykus.
   Tikiuosi ištvermė nepaves, o idėjų nepritrūksiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *