Skip to content

Kada verta atostogauti 2021 metais?

Kada verta atostogauti 2021 metais

Aš planuoju atostogas 2021 m., nepaisant nežinios dėl Covid skiepo. Be skiepo mes su šeima nerizikuosim – nei skrisim, nei važiuosim užsienin, nežinia ir su vietiniais SPA ir poilsio namais. Kaip ten bebūtų Naujų metų proga palinkėjau savo šeimei išlipti iš nuovargio duobės – tad tebūnie 2021 m. poilsio metai.

Kiekvienais metais didžioji dalis įmonių dėlioja atostogų planus. Tokius preliminarius atostogų planus nusipiešiam ir mes savoje komandoje. Be to, jog bile kaip nuspalvinčiau excelio langelius atostogų planavimo faile – aš kiekvienais metais įsivertinu, kuriais mėnesiais yra finansiškai palankiausia atostogauti.

Lietuvoje egzistuoja atostoginių apskaičiavimo tvarka apie kurią rekomenduodina žinoti, nes taip legaliai galima gauti bent šiek didesnį atlygį įskaičiavus atostoginius. Apie skaičiavimo metodą neišsiplėsiu, bet kiek tikrinau su lrt.lt pasirodžiusiu straipsniu skaičiukai sueina, tad pateiksiu tik savo rezultatus.

2021 m. atostogų mėnesiai nuo geriausio iki blogiausio:

 • Teigiami – nuostabus metas atostogoms
  • Kovas
  • Rugpjūtis
  • Gruodis
  • Balandis
  • Rugsėjis
  • Gegužė
 • Neutralūs – fifty fifty
  • Liepa
 • Neigiami – 2021 m. atostogas planuoju gruodį, todėl tikrai šiais mėnesiais neatostogausiu
  • Birželis
  • Spalis
  • Vasaris
  • Sausis
  • Lapkritis
Geriausi atostogoms mėnesiai žalia spalva, blogiausi – oranžine. Stulpelio aukštis reiškia įtakos dydį atostoginiams.

Jau ir iš grafiko galite pasibarstyti atostogų dienas labiau į tuos mėnesius, kurie žaliuoja. O tiems kam reikia tikslumo ir jau dabar nori įvertinti savo atostogų grafiko įtaką atostoginiams kviečiu skaityti toliau.

Suformavau matricą, kuri atskleidžia kiek verta viena atostogų diena. Kokia gi atostogų „kaina” prie pastovaus atlygio:

Vienos atostogų dienos įtaka atlyginimui 2021 m.

O dabar gana paprasta įvertinti kokią įtaką Jūsų pasirinktos atostogų datos turės Jūsų atlyginimui. Na, pavyzdžiui, Jurga uždirba 2.000 Eur, kokias ji opcijas turi? O jų belekiek daug, bet aš išskiriu šias:

Jurgos atostogų grafikas 2021 m.

Iš lentelės matyti, jog Jurgos atostogų dienų pasirinkimo įtaka svyruos intervale nuo -154 iki 182 Eur per metus. Optimalus atostogų scenarijus 10 d.d. kovą ir po 5 d.d. rugpjūtį ir gruodį. Per metus dėl tokio protingo pasirinkimo Jurga gaus papildomai 134 Eur.

Tokią projekciją galite kiekvienas pasimodeliuoti pagal savo gaunamą atlygi – logika ir algoritmas nėra sudėtingi.

Palinkėsiu atostogas rinktis protingai, nes iš atostogų papildomų pinigėlių galite savo antrą pusę nustebinti maistu iš Wolto, nusipirkti NIKE kedus ar vaikams padovanoti knygų. Šiaip ar taip tai tik atostogas, o iš to dar galima gauti keletą papildomų euriukų.

7 komentarai “Kada verta atostogauti 2021 metais?”

 1. Labai įdomus reikalas, ačiū! Iš corporate dienų žinau, kad būdavo tokie skaičiavimai dėl atostogų apsimokėjimo, bet niekada nežinojau kuo tai pagrįsta. Papildomai – ar metinio priedo išmokėjimo data gali pakeisti šią matricą?

  1. Pateiksiu pavyzdį.
   Jeigu eini atostogų gegužės mėnesį 5 d.d., tai tavo atostoginiai skaičiuojasi remiantis prieš tai ėjusių 3 mėnesių dienos uždarbio vidurkiu. Reiškia vasario, kovo ir balandžio mėnesių asmens vidutiniu darbo užmokesčiu.
   Sakykim vasarį uždirbai 3000, kovą – 4000, balandį – 3000. Tai dienos vidurkis (vasarį d.d. 19, kovą – 22, balandį – 21) 10.000 / 62 = 161 Eur/d.d. Tai atostoginiai sudarys 161 x 5 = 805 Eur.
   Nesu apskaitos ekspertas, bet logika sako, jog visas darbo užmokestis ir su priedais įsiskaičiuoja vertinant atostoginius.

   Gerų atostogų! 🙂

   1. Taip, žinok tik patvirtinai mano įtarimą. Dėl to visi vadzibiorai pardavimuose skubėdavo atostogauti po didesnių bonusų 😀 Geras, ačiū, matyt reiks pačiam pasiskaičiuok ir gal net pasinaudoti 🙂

 2. Laba diena,sakykite,jei as atostogavau s.m geguzes menesi-5 dienas,dar noreciau atostogauti liepa,rugpjuti ar rugseji,kada butu geriausi atostoginiai,alga svyruoja nuo 700-800 ant popieriaus,priklausomai nuo darbo dienu per menesi,aciu.

 3. Labas, Ingrida.
  Jūsų situacija kiek kitokia negu modeliavau. Simuliuota buvo pastoviai algai.
  Svyruojant darbo užmokesčiui reiktų modeliuoti atskirai.
  Nenoriu pameluoti, todėl Jūsų atveju, deja, negalėsiu atsakyti.
  Visgi geriausi atostoginių klausimų mėnesiai, manau, išlieka tie patys rugpjūtis, rugsėjis ir gruodis.

 4. Gal galetumete ideti excelio skaiciuokle, kad kiekvienas galetu sau pasiskaiciuoti skeantiems metams? 🙂 Arba tieisog parasyti nauja straipsni sekantiems metams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *