Skip to content

Kad nesibaigtų vakarėlis. Juodos dienos fondas

Juodos dienos fondas

Geriau jau išeit iš vakarėlio kai dar smagu, o jeigu nori, jog smagu būtų ilgiau? Tai reikia gilių kišenių ir geriausia, jog kišenės būtų pilnos tiek priekyje, tiek gale.

Iki šiol laikėmės strategijos, jog mums nereikalinga finansinė pagalvė, nes esam finansiškai drausmingi ir per mėnesį išleidžiam 40 proc. pajamų. Tai reiškia, jog labai netikėtą išlaidų griūtį galėtume amortizuoti su mėnesio pajamomis. Deja, yra audrų, kurioms nesam pasiruošę – sunki liga, trauma, darbo netekimas. O tai neabejotinai išmuštų traukinuką iš vėžių.

Vienintelė sąlygą, kurią keliu finansiniam rezervui, tai likvidus turtas. Likvidus turtas gali būti viskas kas sugalvojat, tačiau dažnu atveju tai pinigai ar indėliai, kurie greitai gali pasiekti Jūsų sąskaitą ar kišenes. Kas be ko tinka NT, akcijos ar P2P – bet nepamirškit norėdami šį turtą paversti likvidžiu ir greitai realizuoti rinkoje privalėsit sudominti rinką žema kaina. Kas gali reikšti, jog parduosit į minusą. O tai jau pats savaime nemalonus veiksmas. Kitas dalykais kaip greitai sujudės pinigai ir pasieks Jūsų sąskaitas.

Esu skaitęs, jog kažkas net rekomenduoja laikyti kreditines korteles, kaip finansinę pagalbą. Bet man tai nonsense. Tas pats kas skęstančiam pametėti neperšaunamą liemenę. Bet žinoma, kaip liaudis byloja, skęstančiųjų gelbėjimas, pačių skęstančiųjų reikalas – kiekvienas gelbėjamės kaip išmanom.

Aš renkuosi indėlius estiškame inBank dėl to, kad minimali indėlio suma 300 Eur, ir patrauklios palūkanos:

Nesirenku unijų, nes reikalingas pajaus pirkimas. O tai sukelia tam tikrų rizikų, jeigu pasikeis rinkos situacija ir kita unija ar bankas pasiūlys palankesnes indėlių sąlygas. Vėl mokėk pajų? Ai gal ne ačiū. Tokiose situacijos siūlau visada skaičiuoti breakeven tašką, kur pasimatytų ar unijos indėlių palūkanos parankesnės negu bankų, kuriems nereikia mokėti narystės mokesčių. Pamedžiokim procentukus:

Palūkanos eurasi nuo indėlių palūkanų ir indėlio sumos

O mes su inBank žaidžiam tokį žaidimą. Kas mėnesį atidedu po 100 Eur juodai dienai. Kas ketvirtį sudarau 300 Eur indėlį 60 mėnesių. Kaip matot neskubu, bet kaupiu. Dažnu atveju būna rekomendacija pirma sukaupti finansinę pagalvę, o tik tuomet niurktelt į finansų rinkas, bet mes pasukę kiek kitu keliu. Jeigu kas mėnesį būčiau pasiryžęs atidėti po 5oo Eur, tuomet rinkčiausi General Finance indėlis – nors palūkanos vienodos 60 mėnesių sutarčiai, tačiau iš Estijos parsiųsti lėšas trunka ilgiau.

Aktyvūs indėliai inBank

Finansinio rezervo dydis prisklauso nuo B grupės vitaminų kiekio jūsų organizme. Aš tikrai ramiau jaučiuosi kai po lašą nukreipiu juodai dienai ir žinau, jog turiu šiokį tokį užnugarį. Šiai dienai planuoju didinti iki 6 mėnesių mūsų šeimos išlaidų, t.y. apie 12.850 Eur. Kiekvienam žmogui fondo dydžis yra baisiai individualus reikalas. Universalios taisyklės nėra. Manau, viskas priklauso nuo to kaip mylit riziką.

Mūsų rezervo kaupimo planas:

Finansinės pagalvės kaupimo planas

Viso plano esmė per 5 metus sukaupti fondą, kuris maitintų esant bėdai bent 6 mėnesius. Tad nuo 2025 metų jau turime kas mėnesį įkrentančius kelis tūkstančius eurų. Jeigu reikia pasinaudojam, jeigu ne – pratęsiam indėlį 6 mėnesiams ir taip sukuriam besisukantį saugumo ciklą. Belieka tik executint.

Artėjant keturiasdešimtmečiui toks fondas yra racionalus sprendimas, kuris tikrai nesukuria papildomo streso. Gal tik tiek, kad biškelį liūnoka – toks fondelis galėtų sukti didesnę grąžą generuojantį malūną. Bet tai maža saugumo kaina.

Pabaigai pasakysiu tik tiek, jog tėvai ar sutuoktinis nėra jūsų finansinis rezervas, o vaikai nėra jūsų pensija. Būkit saugūs emociškai, fiziškai ir finansiškai. Jeigu nesate – laikas susiimti.

3 komentarai “Kad nesibaigtų vakarėlis. Juodos dienos fondas”

 1. Sudomino jusu inbank indelio filosofija, kas tris menesius jus pervedat pinigus inbank ir kiekviena karta nauja sudaroma indelio sutartis po 300 eur? Jiems taip tinka? Per penkis metus kiek cia tu desimciu indelio sutarciu susidarys 🙂

  1. Sveiki,
   Ačiū, jog domitės.
   InBankui vargu ar svarbu kiek indėlių būsi atsidaręs. Bent jau nesu skaitęs ar girdėjąs tokio atvejo, jog būtų ribojamas asmeniui leistinų sudaryt indėlio sutarčių skaičius.
   Jeigu atkreipėte dėmesį į mano pateiktą planą, vėliau indėlius apjungsiu ir konsoliduosiu paversdamas į 6 ar 12 mėnesių sutartis. Taip bus galima užsitikrinti, jog nelaimės atveju kas mėnesį pasibaigs po indėlį, kurį būtų galima panaudoti. Tokia strategija man atrodo teisingiausia bent jau mūsų šeimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *